9 Temmuz 2024 Salı
Ana SayfaManşetKonya'ya alt gelirliler için yeni konutlar geliyor

Konya’ya alt gelirliler için yeni konutlar geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, önümüzdeki dönemde Konya'da dar gelirli vatanndaşlar için konut üreteceklerini belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, önümüzdeki dönemde Konya’da dar gelirli vatanndaşlar için konut üreteceklerini belirtti.

Kurum, Sağlık Bakanı Fahrettin Kocayla Konya Valiliğini ziyaret ederek, Vali Yakup Canbolat ile bir süre görüştü.

Ardından açıklama yapan Kurum, tüm Türkiye’de olduğu gibi Konya’da yeni yatırımlar hayata geçireceklerini söyledi.

“Yeni yatırımlar geliyor”
Kurum, atıl durumdaki hazine arazilerinin ekonomiye kazandırılmasını sağlayacaklarını aktararak, “Köylerimizdeki tescil harici alanlar, mera vasfında gözüken ancak mera olmayan alanlarla ilgili çalışmaları hızlıca bitirip vatandaşlarımıza tapularını verme noktasında çalışmalarımız olacak. Ulaşımla alakalı şehrimize ciddi bir projemiz var. İnşallah onu Ulaştırma Bakanlığıyla yürütüyor olacağız. Kentsel dönüşümle alakalı çalışmaları bitirip yeni kentsel dönüşüm projelerinde yine Büyükşehir Belediyemizle birlikte işbirliği içinde tamamlıyor olacağız. 3 tane Millet Bahçemiz var. Birini 100 günlük program dahilinde açmayı planlıyoruz. Oraya ilave yapılabilecek yatırımlar neyse ilave yatırımları da yine en kısa zamanda yapıyoruz olacağız.” diye konuştu.
Diğer Millet Bahçelerinin de bu sürede tamamlanacağını dile getiren Kurum, “Süreç dahilinde onların da imalatlarına geçiyor olacağız. Millete hizmet etme adına tevazu göstererek, üretmek adına yapılması gereken neyse teknik eleman olarak, Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak, bir vatandaş ve hemşehriniz olarak yapılması gereken neyse bunların hepsini el birliği içinde yapmaya geldik” şeklinde konuştu.
“Konya Şehir Hastanesi gelecek yıl açılacak”
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Konya Şehir Hastanesini 2019 yılı sonuna açmayı planladıklarını açıkladı.
Millet Bahçeleri projesinde Sağlık Bakanlığının da sağlıklı yaşam için yer aldığını vurgulayan Koca, şöyle devam etti:
“Bakanlık görevine başladığımdan bu yana ilk ziyaretimi Konya’ya yapıyorum. Sayın Bakanımla birlikte burada valimizi de ziyaret edip sorunları yerinde görüp yapabileceklerimizi tespit etmek istedik. Yeni dönemde özellikle Konya’mızın değerler noktasında Türkiye’deki yerini biliyoruz. Bu anlamda ayrıca sağlık kenti vizyonuyla Konya’ya hizmet etmek istiyoruz. Üniversite, eğitim ve araştırma, devlet ve özel sektör işbirliğiyle iş gücü bir araya getirilerek hep birlikte birbiriyle ilişkisini oluşturup yeni mükemmeliyet merkezleri, özellikle yakında zamanda 2019’a hedeflediğimiz şehir hastanesinde planlamak istiyoruz. Şehir Hastanesi biliyorsunuz bölgenin en önemli hastanesi olarak planlanıyor, 2019 sonuna yetiştirmek istiyoruz. Konya’nın turizmdeki yerini bu anlamda sağlık turizmindeki yerini daha güçlendirerek yol alalım istiyoruz. Bunun dışında Millet Bahçesinde sağlıklı yaşam, alışkanların değiştirilmesiyle ilgili farklı yaklaşımlarımız olacak. Bunun ilk örneğini de ilk 100 günlük eylem planında yer alan Millet Bahçesinde uygulamış olacağız.”

PROJE BİLGİ FORMU

Önceki haber
Sonraki haber
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI