7 Temmuz 2022 Perşembe
Ana SayfaSektörden HaberlerKonya'ya 1 milyar liralık sanayi sitesi yatırımı

Konya’ya 1 milyar liralık sanayi sitesi yatırımı

Konya'da hayata geçirilecek olan Yeni Motorlu Küçük Sanayi Sitesi'nin protokolü imzalandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren kurumlardan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Sanayi Bölgeleri Kentsel Dönüşüm Derneği iş birliğinde yapılacak “Yeni Motorlu Küçük Sanayi Sitesi’ne ait protokol 26 şubat 2019 salı günü Konya’da imzalandı.

Törene, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Konya Valisi Cüneyt Orhan Toprak, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay katıldı.

Törende bir konuşma yapan Bakan Kurum; Hazine’ye ait ne kadar atıl arazi varsa, ne kadar kullanılmayan arazi varsa bunları tarım, turizm, sanayi sektörlerine ve ekonomiye kazandıracaklarını söyledi.

Yatırım bedelinin yaklaşık 1 milyar lira olan Yeni Motorlu Küçük Sanayi Sitesi projesinin bu yıl başlayacağını kaydeden Bakan Kurum; Konya’ya yeni istihdam alanları yaratacak projenin 36 aylık bir süreç içerisinde teslim edileceğini söyledi.

Törende bir konuşma yapan TOKİ Başkanı Ömer Bulut; Yeni Motorlu Küçük Sanayi Sitesi’nin Konya için sunacağı hizmet ve oluşturacağı istihdam açısından büyük bir değer ve önem ifade edeceğine dikkat çekerek projede 5 ayrı tipte yaklaşık 1700 iş yeri planlandığını belirtti. Sitenin TOKİ sorumluluğunda yapılacağını kaydeden Bulut; “Projenin bugün imza altına alınmasından sonra tasarım ve proje çalışmalarına hemen başlanacak, talep organizasyonunun tamamlanmasından sonra da ihale çalışmalarına geçilecektir.” dedi.

RELATED ARTICLES

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
318 YAZI