16 Ağustos 2022 Salı
Ana SayfaSektörden HaberlerKonut teslimlerine hazırlanan Nef Reserve Kandilli’de son fırsatlar..

Konut teslimlerine hazırlanan Nef Reserve Kandilli’de son fırsatlar..

Gayrimenkul sektörünün yenilikçi markası Nef’in İstanbul’daki ilk ‘reserve’ projesi Nef Reserve Kandilli, bu yaz teslime hazırlanırken, kalan son dairelerin satışı da devam ediyor.

Nef Reserve Kandilli, Kandilli’nin tarihi çizgilerini modern mimariyle birleştirerek sunuyor. İstanbul’un tarihi mahallelerinden birini yeniden tanımlamaya hazırlanan proje,  Adile Sultan Sarayı’na komşu lokasyonu ile de öne çıkıyor.

Yatay mimari ile tasarlanan 406 konuttan oluşan projede 39 bin m2 peyzaj alanı yeralıyor.

2.5+1’den 5+1’e kadar değişen daire seçenekleri ile tasarlanan proje, Reserve Fold Home konsepti ile hizmet verecek. Lounge, hobi bahçeleri ve şömineli bahçeler, yoga-zen alanları, sessiz aktivite alanları, sanat duvarı, macera parkuru ve kapalı yüzme havuzu gibi alanlar projede öne çıkan foldhome alanlarından..

Nef Reserve Kandilli ev sahipleri, Kandilli’de yer alan bu foldhome alanlarına ek olarak Nef’in Bodrum’da geliştirdiği Nef Reserve Yalıkavak ve Nef Reserve Gölköy projelerindeki alanları da dilediği zaman kullanabilecek.

Kandilli son 6 yılda 5 kat değerlendi

Bir evin 6 yıl içinde 4,9 kat değer kazandığı Kandilli semti İstanbul’un seçkin ailelerinin tercih ettiği en değerli boğaz semtlerinden biri. Nitekim 6 yıl içinde Kandilli’de bir ev 4,9 kat değerlenirken, bu değer kazanımı İstanbul ve Üsküdar genelinde 3 kat seviyesinde gerçekleşti. Bu açıdan Kandilli, gayrimenkul yatırımcılarına en çok kazandıran İstanbul’un en değerli bölgelerinden biri olma özelliğine sahip.

Proje, Emre Arolat tutku ve deneyimi ile şekillendirildi

Nef Reserve Kandilli’yi tasarlayan mimar Emre Arolat; “Tasarım yaklaşımımız; bölge, yerel dokular, kültürel ve fiziksel kaynaklar ile projenin kolektif ve psikolojik nitelikleri üzerine yapılan uzun araştırma ve tartışma süreciyle başladı. Böylece proje ve mevcut durumun özünü oluşturan sorular ortaya çıktı ve özel durumlar da göz önünde tutularak tutku, önsezi, bilgi ve deneyim çerçevesinde şekillendirildi.” ifadelerini kullandı.

Mustafa Toner imzası taşıyan iç mimaride ise bir yanda vizon, bej ve krem tonlarıyla açık renk ahşabın bir arada kullanıldığı, bir yanda da koyu ahşap renkleri, gri ve toprak tonlarının buluştuğu iki farklı alternatif sunuluyor. Evlerin her noktasının ışıkla dolması ve ferah yaşam alanları yaratabilmek için tüm odalarda tavandan yere kadar uzanan cam paneller bulunuyor.

Nef Reserve Kandilli’nin peyzaj alanlarını ünlü Alman peyzaj mimarı Herman Salm tasarladı. Salm, “Ahşabın yumuşak dokunuşu ve toprak renkli cephe kaplaması çekici bir yüzey dokusu oluştururken, kesintisiz şeffaf yüzeyler binalara çarpıcı ve eşsiz bir kimlik kazandırıyor. Tamamlandığında projenin en dikkat çeken ve karakteristik unsurlarından biri olacak peyzaj tasarımı, Nef Reserve Kandilli’nin ‘ruhu’nu yansıtacak.” dedi.

RELATED ARTICLES

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
320 YAZI