7 Temmuz 2022 Perşembe
Ana SayfaBölge RaporlarıKonut kiralarında artış rekoru, Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde..

Konut kiralarında artış rekoru, Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde..

Hepsiemlak’da yayınlanan mayıs ayı kiralık konut ilanlarına göre, 2022  mayıs ayı bazında en fazla artış gösteren ilçe yüzde 19 ile Edirne Merkez olurken yıllık bazda yüzde 411 artış ile Antalya Muratpaşa en yüksek kira artış oranı gösteren ilçe oldu.

Mayıs ayı endeksi sonuçlarına göre; kiralık konutlarda en fazla artış gösteren ilçe yüzde 19 ile Edirne Merkez oldu. Edirne’yi yüzde 17 ile İstanbul Fatih, yüzde 14 ile Ankara Keçiören izledi. Mayıs ayına göre yüzde 13 artış göstererek dördüncü sırayı İstanbul Kadıköy, Adana Çukurova, Ankara Mamak paylaşırken Ankara Etimesgut ise yüzde 10 artışla beşinci sırada yer aldı.

Türkiye genelinde geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre kira oranları karşılaştırıldığında ise Antalya’nın rekor artış gösterdiği dikkat çekiyor. Antalya’nın Muratpaşa, Konyaaltı ve Alanya ilçeleri endeksin ilk üçünde yer aldı. Hepsiemlak’ın Türkiye genelinde yaptığı endeks sonucunda yüzde 411 artış ile Antalya Muratpaşa en yüksek kira artış oranı gösteren ilçe oldu. Yine Antalya’nın Konyaaltı ve Alanya ilçeleri yüzde 327 artış ile listede ikinci sırada yer aldı. Endeksin ilk beş sıralamasında Antalya’dan sonra İstanbul göze çarpıyor. İstanbul Beyoğlu geçtiğimiz yılın Mayıs ayına göre yüzde 273 artış gösterirken, Kâğıthane yüzde 257, Üsküdar ise yüzde 241 artış göstererek yıllık bazda en yüksek oranı yakalayan ilçeler oldu.

Türkiye Geneli Kiralık Konut Fiyat Artışında İlk Altı İlçe Son 1 Yıllık Artış Oranlarına Göre Şöyle Sıralandı:

  1. Antalya Muratpaşa      % 411
  2. Antalya Konyaaltı        % 327
  3. Antalya Alanya            % 327
  4. İstanbul Beyoğlu          % 273
  5. İstanbul Kağıthane       % 257
  6. İstanbul Üsküdar         % 241
RELATED ARTICLES

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
318 YAZI