Konut alacaklara son fırsat!

Dövizde meydana gelen artışla beraber inşaat malzemelerine gelen zamlar henüz konut fiyatlarına yansımamışken, son düzenlenen indirim kampanyasıyla beraber konut almanın tam zamanı... 

0

Dövizde meydana gelen artışla beraber inşaat malzemelerine gelen zamlar henüz konut fiyatlarına yansımamışken, son düzenlenen indirim kampanyasıyla beraber konut almanın tam zamanı…

Emlak Konut önceliğinde, “Türkiye İçin Kazanma Vakti” sloganıyla başlatılan indirim kampanyası, konut almak isteyenlere büyük fırsatlar sunuyor. Bu kapsamda konut kredi faiz oranlarının 2-2.5 seviyelerine çıktığı ortamda Emlak Konut’un “120 ay 0.98 faiz” oranıyla konut alacaklara kredi açması, kaçırılmayacak büyük bir avantaj olarak görülebilir.

Şunun altını önemle çizmek gerekir ki ev almak isteyenlerin konut projelerindeki bu fiyatlarla son fırsatı değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum. Sonradan üzülmek istemiyorsanız bütçenize uygun bir yerden evinizi almaya çalışmanızı tavsiye ediyorum.

Çünkü, sektör temsilcilerinin de sık sık belirttiği gibi zamlar kapıda. Bu durum birçok sektörde olduğu gibi konut sektöründe de kaçınılmaz bir durum. Dolar 6 bin liraların üzerinde. İnşaatın ana malzemelerinden demir tamamen dövize endeksli. Son bir yılda elektrik, mekanik, alüminyum ve demir gibi ithal inşaat hazır ve hammadde ürünlerinde yüzde 30 ila yüzde 50 arasında artış meydana geldi. Bu durumda inşaatta kur maliyetinin karları aştığını çok rahat söyleyebiliriz.

Ayrıca, TÜİK tarafından son açıklanan inşaat maliyet endeksine göre inşaat maliyeti Haziran’da 160,17 seviyesine ulaşarak, endeks tarihinin en yüksek seviyesine ulaştı. Ayrıca, endeksin alt kalemlerinden biri olan bina inşaatı maliyetlerinde de 158,84 ile endeks tarihinin en yüksek seviyeleri görüldü.

Şimdi ise tüm bu olumsuzluklar içinde başlatılan yeni kampanya adeta herkese kısa bir soluk aldıracak. Bu kadar maliyet artışının olduğu bir ortamda öyle düşünüyorum ki müteahhitler konutlara zam yapmamak için son direnişlerini gösteriyor. Kampanyanın tamamlanmasıyla birlikte fiyat artışı kaçınılmaz görülüyor.

Söz konusu kampanyada yüzde 10 indirimin yanı sıra çok daha önemli fırsat sunan kredi faizlerinin indirilmesi. Çünkü şu anda kredi faizleri yüzde 2 buçuklara ulaştı. Bu da krediyle konut alımını adeta imkansız hale getirdi. Kampanya ile bu oran 0,98’e indiriliyor. Ayrıca yalnızca Emlak Konut değil, ondan bağımsız da yapılan çok sayıda proje kampanyaya dahil oldu.

Kısacası konut satın almak isteyenlerin ayağına tarihi bir fırsat gelmiş durumda. Kampanya malum uzun soluklu değil. Kampanya 31 Ekim’de sona erecek. Konut satın almak isteyenlere altın tepside birden fazla fırsat ikram ediliyor. Bu fırsatı kaçırmayın diyoruz. Konutunuzu şimdi alın, sonra pişman olmayın.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin