KİPTAŞ Silivri 3. Etapta kuralar çekildi

0

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı şirketlerden İstanbul Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (KİPTAŞ) Silivri’deki 1513 konut, 7 ticari birim, 300 kişilik 1 cami, 26 derslik 4 laboratuvardan ve  1 sağlık ocağı ile ortaokulda oluşan projesinin 3. etabında hak sahiplerinin belirlendiği kura çekilişi yapıldı.

Çekilişe katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da burada yaptığı konuşmasında KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt’a seslenerek “Çekilişini yaptığımız konutların bir bölümünü Haziran ayında teslim edeceksiniz. Önümüzdeki hafta da Türkiye’deki asgari ücret sınırını dikkate alarak, en asgari seviyede geliri olan insanlarımızın bile hayal edebileceği, gelirleriyle ev alabilecekleri bir proje konseptini, Silivri 4 Projesini duyuralım. Hem ekonomik anlamda hem birtakım moralsizliklerle boğuştuğumuz bu günlerde biz; umut olmayı başaralım. Bugün kuralar çekelim, bayram müjdelerini ailelerine ulaştırmış olalım. Önümüzdeki hafta, insanlarımızı, toplumumuzu, ‘Bu koşullarda bile imkan elde edilebiliyor’ umuduyla besleyelim” dedi.

KİPTAŞ’ın ana felsefesinin sosyal konut üretmek olduğuna dikkat çeken İmamoğlu, bunun yanında şehrin gelişimine estetik duygusu katmanın da önemli hedeflerinden biri olduğunu dile getirdi.

Koronavirüs salgını süreci nedeniyle bütün dünyanın sağlık, sosyal yaşam ve ekonomik yönden sıkıntılı bir sürece gireceğine işaret eden İmamoğlu; “Bu süreç bitecek, hayat devam edecek. Ama doğru işlerle insanların umutlarını bizim gibi kurumların besleme zorunluluğu da var. Bizim, bu zorluklara rağmen, iş üretebilme; bu zorluklara rağmen, istihdam yaratabilme; bu zorluklara rağmen, çalışanlarının konforunu en üst seviyede tutabilme becerisini ortaya koyabilme zorunluluğumuz var. Öncü adımlarla bazı sektörlerin umudu da olacağız” şeklinde konuştu.

Silivri projesi 3. etap hakkında bilgiler veren KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

1513 konut, 7 ticari birim, 300 kişilik 1 cami, 26 derslik 4 laboratuvardan oluşan ilk ve ortaokul ile 1 sağlık ocağından meydana gelen projemiz, 3 etapta, 3 farklı yüklenici firmayla yürütülmekteydi. 2019 Ağustos ayında, 2 etabımız yüzde 70-75 civarında ilerleme kaydetmişken, bir etabımız yüzde 55’le iş planının oldukça gerisindeydi. Ekip olarak, hukuk çerçevesinde geliştirdiğimiz iş modeliyle bu etabımızı da diğer etaplarımızla aynı seviyeye getirdik. Projeyi ilk ele aldığımız dönemlerde, projenin ruhsatıyla uygulamasının birbirinden farklı olduğunu fark ettik.

İmar planları da iptal edilmişti. İvedi bir şekilde imar planları hazırlama sürecine başladık. İBB’den planların onaylanmasını temin ettikten sonra, mevcut projemize uygun revizyon ruhsat tadilatını alıp, yılbaşı itibariyle kat irtifakı işlemlerimizi bitirdik.”
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin