Kartal’da riskli 8 binaya yıkım kararı!

Kartal'da yıkılan binanın etrafındaki 10 apartmanda risk analizi yapıldığını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum; 8 binanın yıkılacağını söyledi.

0

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile birlikte çöken binanın enkazının bulunduğu yerde açıklama yapan Kurum, 4 gündür arama kurtarma faaliyetlerinin yürütüldüğünü hatırlatarak çöken binanın etrafındaki 10 apartmanda risk analizi yaptıklarını, 8 binanın riskli olduğunun tespit edildiğini ve binanın hak sahipleriyle görüşerek riskli binaların yıkılacağını ve alanın tamamında kentsel dönüşüm projesi yapacaklarını kendilerine ilettiklerini söyledi.

Yıkılarak kentsel dönüşüme alınacak binalarda inşa sürecini TOKİ ile yürüteceklerini belirten Bakan Kurum; bu binalarda yaşayanlara da kira yardımı yapılacağını kaydetti.

Yüksek risk taşıyan Yunus Apartmanı’nın hemen yıkılacağını açıklayan Bakan Kurum;  vatandaşlara çağrıda bulunarak, “Riskli binaları varsa bunların tespitini yapsınlar. Devletimiz, bakanlığımız, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları çerçevesinde her türlü desteği yapıyor. Yapmaya da devam edecek.” dedi.

Çöken binada arama kurtarma çalışmaları bugün saat 14.30 itibarıyla resmi olarak tamamlandı. 21 vatandaşımız hayatını kaybederken 14 vatandaşımız da yaralı olarak tedavi görüyorlar.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin