Kar Group’un yatırım atağı devam ediyor

Anadolu ve İstanbul'da yatırımlarına devam eden Kar Group bu yıl sonuna kadar 180 milyon liralık yatırımı hayata geçirmiş olacak.

0

Kar Group Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü; 31 ekim 2018 tarihinde düzenlenen bir basın toplantısıyla birlikte grubun İstanbul ve Anadolu’daki faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Yaklaşık 50 yıl önce Pendik’te madencilik faaliyetleriyle ticaret hayatına adım atan ve Marmara Bölgesi’nin en büyük entegre tesisinin sahibi haline gelen Kar Group, agrega, kireç, hazır beton, asfalt, prefabrik beton elemanları ve Karkim yapı kimyasalları üretimlerini gerçekleştiriyor. Yol müteahhitliği ve hafriyatçılık faaliyetleri de bulunan Kar Group, Kar Yapı çatısı altında geçen yıl adım attığı inşaat  sektöründe de aralıksız büyümesini sürdürüyor.

İstanbul’daki ilk projesi Edonia Garden’ı 22 mart 2018’de gerçekleştirilen basın toplantısı ile birlikte satışa sunan Kar Yapı, Anadolu’un çeşitli bölgelerinde de yatırımlarını sürdürüyor.

Yatırımlarla ilgili bilgi veren Kar Group Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü “Elazığ Organize Sanayi Bölgesi 5. Bölge’de 13 bin 200 metrekare alan içinde planlanan Karkim yapı kimyasalları fabrikamızda yatırımın sonuna geldik. 2019 itibarıyla üretime geçmeyi planladığımız fabrikamızın üretim gamında sıva yalıtımı, sıvalar harçlar, su yalıtımı, onarım ve güçlendirme, mastikler ve yardımcı ürünler, zemin uygulamaları, beton ve harç katkılan, restorasyon harçları olmak üzere 250’yi aşkın ürünümüz bulunuyor. Öte yandan Bursa’nın Kayapa bölgesinde çevreye duyarlı olarak hayata geçireceğimiz agrega ve beton tesislerinin yatırımının ise 40 milyon TL’yi bulacağını tahmin ediyoruz” diye konuştu.

2018’de 180 milyon liralık yatırım 

Doğu Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz’de benzer yatırımları hayata geçirmek üzere fizibilite çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Üçüncü, yıl sonuna kadar grup olarak 180 milyon TL’lik yatırımı hayata geçirmiş olacaklarını belirtti.

Edonia Garden’ın örnek dairesi hazır

Kar Yapı, yap-sat olarak inşa ettiği ‘Edonia Garden’ projesinde kaba inşaatı bitirdi ve örnek daireyi de tamamladı. Peşinde 249.000 TL’den başlayan fiyatlarla 36 ay sıfır faizle sunulan projenin 2019’da teslim edilmesi planlanıyor. Projeye ilişkin bilgi veren Kar Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü, kaba inşaatın ve örnek dairenin tamamlandığını dile getirerek arsa payı hariç 120 milyon lira yatırım değeriyle hayata geçirdikleri Edonia Garden projesini uygun şartlarda satışa sunmaya devam ettiklerini kaydetti.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin