Kapadokya ocak ayında turist rekoru kırdı!

2019'un ilk ayında 123 bin 244 yerli ve yabancı turisti ağırlayan Kapadokya; son 10 yılın ocak ayı rekorunu kırdı.

0

2019 yılına 50 milyon turist hedefiyle giren Türkiye’de turistik bölgelerden gelen ve turizmde ölü ay olarak nitelenen ocak ayı verileri beklentilerin üzerinde gelmeye başladı.

2 gün önce Antalya Havalimanı Mülki İdare Amirliği’nin hazırladığı ve kamuoyu ile paylaştığı verilere göre Antalya 142 bin 297 turistle bugüne kadar ocak ayında kente gelen en yüksek turist sayısı rekorunu kırmıştı.

Türk turizminin bir başka önemli merkezi Kapadokya’dan da bir rekor haberi geldi. Ocak ayında 123 bin 244 yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği bölge; son 10 yıl içinde en çok turistin geldiği ocak ayı olarak kayıtlara geçti. Turizm açısından oldukça bereketli geçen geçen yılın ocak ayında Kapadokya’ya gelen yerli ve yabancı ziyaretçi sayısı 102 bin 540 kişi olmuştu.

Bölgeye gelen turistler; başta peri bacaları ve Göreme Açık Hava Müzesi olmak üzere bölgede bulunan Zelve, Açıksaray ve Mustafapaşa ören yeri, Nevşehir, Ürgüp, Hacıbektaş Arkeoloji ve Etnoğrafya ve Hacıbektaş Veli Müzesi, Hacıbektaş Atatürk Evi, Gülşehir St. Jean, Çavuşin, Mustafapaşa Constantin Eleni, Karanlık ve El Nazar Kiliseleri ile Özkonak, Tatlarin, Kaymaklı ve Derinkuyu yer altı kentleri gibi önemli müze ve turistik yerleri ziyaret ediyorlar.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin