Kanal İstanbul en çok Arnavutköy ve Başakşehir’e yaradı

0

Kanal İstanbul projesinin Küçükçekmece, Başakşehir, Esenyurt ve Arnavutköy ilçelerinin gayrimenkul fiyatlarında değer artışına yol açtığını kaydeden endeksa.com'un kurucu ortaklarından Görkem Öğüt en fazla pozitif etkiyi Arnavutköy'ün ve ikinci sırada da Başakşehir'in aldığını söyledi.

Öğüt; eylül 2017 itibarıyla Arnavutköy’de ortalama konut metrekare satış fiyatlarının 2 bin 200 TL, konut yatırımının geri dönüş süresinin ise 25 yıl olarak ölçüldüğünü söyledi. 

Kanal İstanbul'dan olumlu etkilenen ilçeler arasında ikinci sırada Başakşehir’in geldiğini açıklayan Öğüt, “Başakşehir’in Güvercintepe, Şahintepe, Kayabaşı ve Altınşehir mahalleleri proje nedeniyle en fazla değer artışı görülen bölgeler olarak öne çıkıyor. Endeksa verilerine göre Başakşehir’de ortalama metrekare konut satış fiyatı 3 bin 275 TL, konut yatırımın geri dönüş süresi ise 24 yıl. Mahalle bazında bakıldığında ise Güvercintepe’de ortalama metrekare konut satış fiyatı 1975 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi 22 yıl, Şahintepe’de ortalama metrekare konut satış fiyatı 2 bin 200 TL, yatırımın geri dönüş süresi ise 27 yıl, Kayabaşı’nda ortalama metrekare konut fiyatı 2 bin 800 TL, geri dönüş süresi 25 yıl, Altınşehir’de ortalama metrekare konut fiyatı 1950 TL, geri dönüş süresi 23 yıl.” dedi.
 
Kanal İstanbul’un değer artışı sağladığı diğer iki bölgenin Küçükçekmece ve Esenyurt olduğunu kaydeden Öğüt, Küçükçekmece’de ortalama metrekare konut satış fiyatının 2 bin 900 TL, yatırımın geri dönüş süresinin 19 yıl, Esenyurt’ta ortalama metrekare konut satış fiyatının 2 bin 075 TL ve geri dönüş süresinin 19 yıl olduğunu söyledi. 
 
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin