Kadın ve Konut..

Gayrimenkul proje pazarlaması ve satışı konusunda sektörün deneyimli ismi Bilge Özdemir 8 Mart Kadınlar Günü'ne özel düşüncelerini emlakdream.com için kaleme aldı.

0

Yıllar önce satış ofisinde hizmet verdiğimiz kadına; bir kaç ziyareti sonrasında eşiniz ne zaman gelecek diye sormuştuk. O da eşim yok, işim var… Karar ve para vermek için eş mi lazım diye terslemişti. Haklıydı hiç bir erkeğe gayrimenkul alımında eşiniz nerde diye sormak akla gelmez… Ancak bir kadına, ne yazık ki sorulabiliniyor.

Bugün dünya kadınlar günü, böyle bir günün hatıralarını “anmak” ve “düşünmek” yerine “kutlama” ve kapitalizmin para yüzü ile rant’a çevirme peşindeyiz. Özel indirimler… Kampanyalar!

İstihdam yönü ile Kadınların kendilerine yer bulduğu konumlandığı önemli sektör: Gayrimenkul – Emlak ‘dır.

Gayrimenkul – Emlak Sektöründe  pazarlama ve satış bölümleri  istihdam/satış yönü ile  kadın ağırlıklı bir yapıya sahiptir.

Ancak; aile yapısı içinde gayrimenkul alımında ” kadın ” önemli bir karar verici rol üstlenmektedir. “Yuvayı dişi kuş yapar” geleneksel görüşün de konut, kadın için yuva’dır.

Bu yuva hayal ile başlar, hayal ile dekore edilir, çocuklar ile birlikte onlara bırakılacak çevre, sosyal olanaklarla yaşam bulur.

Aile döngüsünde, yerleşim/yaşam amaçlı Konut alımında karar verici “kadın” dır. Kadın bir yapının tasarımının mutfağından; her odasında hayal gücü ile yaşar, yaşatır.

Kadın için konut, fonksiyonelliktir. Konutta temizliğinden, yerleşime her türlü ayrıntıyı düşünür. Kadın eli, kadın düşüncesi değen mimari tasarımların daha yaratıcı sonuçlar ortaya koyabilmektedir.

Sadece nüfus yapımızda sayısal olarak eşitliği sağlayabildiğimiz en gencinden; yaşlısına 40 milyona yakın kadınlarımıza saygılar sunuyor… Bu vesile ile Gayrimenkul – Emlak sektörüne gönül veren kadınlarımızı  selamlıyorum. Sektör sizinle daha yaratıcı ve başarılı…

Bilge Özdemir

Marketing & Sales Consultant for Real Estate 
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin