27 Kasım 2023 Pazartesi
Ana SayfaManşetİzmir'deki deprem konutlarının 4 bin 602'si tamamlandı..

İzmir’deki deprem konutlarının 4 bin 602’si tamamlandı..

30 ekim 2020’de İzmir’de yaşanan ve 117 vatandaşımızın hayatını kaybettiği depreminin ardından afetzedeler için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından inşa edilen 4 bin 602 konutun tamamlandığı, geriye kalan 459 konutun inşaatının ise mayıs ayında biteceği açıklandı.

Bayraklı’daki rezerv alanında gazetecilere yaptığı açıklamalar yapan TOKİ Uygulama Şube Müdürü Emrah Bıyıkoğlu, İzmir’deki depremin ardından kentte 5 bin 61 konut, 357 iş yerinin ihalesini gerçekleştirdiklerini ifade ederek “Salhane ve Manavkuyu mahallelerinde 7 alan belirledik. Burada kentsel dönüşüm sürecini başlattık. 2021 yılı Şubat ayında ilk temellerini attığımız konutlarımızın Kasım 2021 tarihinde teslimlerine başladık.” dedi.

Proje alanındaki 1404 konut 289 iş yerinin tesliminin tamamlandığı bilgisini veren Bıyıkoğlu, eş zamanlı olarak rezerv alanında sekiz etapta toplam 3 bin 657 konut, 68 iş yerinin inşaat faaliyetlerine de başladıklarını aktararak şunları söyledi:

“Teslimatlar devam ediyor. Diğer etapların da teslim işlemleri yürütülüyor şu anda. Geriye kalan 459 konutumuzu ise mayıs ayında tamamlamayı planlıyoruz. İzmir depremi sonrasında ihalesini gerçekleştirdiğimiz 5 bin 61 konutlarımızın 4 bin 602 tanesinin tamamını tamamlamış bulunmaktayız. Bugün itibarıyla bölgede ayrıca rezerv alanında sağlık tesisi, anaokulu, ilkokul, ortaokul, iki adet cami inşaatlarını gerçekleştirdik. Bunların da çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Bölgeye genel altyapı hizmetini de getirdik doğal gaz, elektrik, su imalatlarını da getirdik.”

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
357 YAZI