İzmir’deki deprem konutları 26 kasımda teslim ediliyor..

0

30 ekim 2020’de İzmir’de yaşanan, can ve mal kayıplarına yol açan deprem sonrasında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı kurumlardan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) koordinasyonunda inşa edilen deprem konutları 26 kasım cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı bir törenle sahiplerine teslim edilecek.

Duyuruyu Bakanlar Kurulu toplantısından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptı.

Erdoğan, açıklamasında şunları söyledi:

“Sözlerime Cuma günü bizzat yerinde sevinçlerini paylaşacağım, İzmirli kardeşlerimle başlamak istiyorum.

30 Ekim’de İzmir’de acı bir Deprem yaşadık. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Depremi ilk anından itibaren hükümet olarak tüm imkanlarımızla vatandaşlarımızın imdadına koştuk. Deprem anından itibaren Bakanlarımızla, AFAD’la Kızılay’la ilgili tüm kurumlarımızla sahadaydık. Evleri yıkılan vatandaşlarımızın bir an önce yuvalarına kavuşturmak için harekete geçtik.

Yaşanan depremin ardından Elazığ’da 23 bin 677 konut, Malatya’da 6 bin 880 konut yaparak, bir yıl geçmeden vatandaşlarımıza teslim etmeye başlamıştık. İzmir’de de aynı hızda konutlarımızı inşa ettik. Hazırlıkları tamamlayarak yıkılan evlerin yerine yeni konutların temellerini 22 Şubat’ta attık. Bayraklının 3 mahallesinde 7 ayrı bölgede bin 391 konut inşa ettik. İnşallah Cuma günü bu konut ve dükkanları vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Nasıl 19 yıl boyunca verdiğimiz sözleri tuttuysak, İzmir’de de bir sözümüzü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin