İzmir’de müstakil konut fiyatları ve yatırımın geri dönüş süresi

İzmir'de mart 2020 tarihi itibarıyla ortalama değerlerle müstakil konut fiyatları 867 bin 500 lira ve geri dönüşüm süresi 28 yıl olarak ölçüldü.

0

Teknoloji odaklı alternatif pazarlama kanalları yaratan İzmir merkezli Gayrimenkul PR şirketinin endeksa.com verilerinden derleyerek hazırladığı İzmir’deki müstakil konutlar raporuna göre, ortalama 176 metrekarelik bir müstakil evin birim fiyatının 2.182 ile 11.700 TL arasında değişkenlik gösterdiği İzmir’de ortalama birim fiyat metrekarede 4.929 TL olurken, ortalama fiyat ise 867.504 TL oldu. İzmir’de bir müstakil evin ortalama amortisman süresi 28 yıl olarak belirlendi.

Villa ve müstakil ev için İzmir’de en fazla değer kazanan ilçeler sırasıyla Selçuk, Kemalpaşa, Konak, Bornova, Torbalı olurken, en fazla değer kaybeden ilçeler sırasıyla Tire, Buca, Aliağa, Narlıdere, Bergama olduğu gözlendi. En hızlı geri dönüşe sahip ilçeler sırasıyla Tire, Selçuk, Bayındır, Bergama, Konak olurken, en geç kazandıran İlçeler sırasıyla Çeşme, Karabağlar, Buca, Menderes, Bornova oldu.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin