İstanbul-İzmir otoyolu bayramda ücretsiz mi?

İstanbul ile İzmir arasındaki otoyol geçişleri Kurban Bayramı'nda ücretli mi olacak?

0

Bursa ile Akhisar arasındaki etabın 4 ağustos tarihinde araç geçişlerine açılmasıyla birlikte Osmangazi Köprüsü üzerinden devam ederek İstanbul ile İzmir’i kesintisiz bir şekilde birbirine bağlayacak olan otoyol Kurban Bayramı süresince ücretli olmaya devam edecek.

Yap-işlet-devret modeline göre yapılan Osmangazi Köprüsü, İstanbul-İzmir otoyolu, Avrasya Tüneli ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Kuzey Marmara otoyolu 11-12-13 ve 14 ağustos tarihlerindeki Kurban Bayramı süresince de ücretli olmaya devam edecek.

Osmangazi Köprüsü üzerinden İstanbul ile İzmir’i birbirine bağlayan otoyolda geçiş ücretleri nedir?

Araç sınıflarına göre Osmangazi Köprüsü geçiş ücretleri ve belirli merkezlere kadar köprü ücreti dahil toplam ulaşım bedelleri şöyle: (İstanbul’dan İzmir’e giden 1. sınıf bir araç 103 lirası Osmangazi Köprüsü geçiş ücreti olmak üzere toplamda 256.3 lira ödeyerek İzmir’den çıkacak)

Kurban Bayramı boyunca hangi köprü ve otoyollar ücretsiz olacak?

Kurban Bayramı boyunca Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından işletilen otoyollarda geçişler ücretsiz olacak.

Bu köprü ve otoyollarda 10 ağustos 2019 cumartesi saat 00.01 itibarıyla başlayan ücretsiz geçişler 15 ağustos 2019 perşembe günü saat 07.00’ye kadar devam edecek.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin