İnşaat sektörü, Murat Kurum’un Çevre ve Şehircilik Bakanı olmasını çok olumlu karşıladı

Emlak Konut'un Genel Müdürü Murat Kurum'un Başkanlık Sisteminin ilk kabinesine Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak atanması gayrimenkul sektöründe çok olumlu karşılandı.

0

2009 yılından bu yana Emlak Konut GYO’nun Genel Müdürlük görevini başarıyla yürüten ve sektörün tüm kesimlerinin saygısını ve sevgisini kazanan Murat Kurum’un Başkan Erdoğan tarafından 9 temmuzda açıklanan yeni sistemin ilk kabinesinde Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak atanması gayrimenkul sektöründe heyecan yaratırken yeni döneme ait beklentiler de bir anda yükseldi. İnşaat patronları birbiri ardına yaptıkları açıklamalarla Murat Kurum’u tebrik ederek yeni görevinde başarılar diliyor. Bugün de Tamer Özyurt, Abdüssamet Bahadır, İhsan Çulhalık ve İsmail Ekşi yaptıkları yazılı açıklamalarla Murat Kurum’u tebrik ederek yeni dönemle ilgili görüşlerini paylaştılar. İşte o açıklamalar:

Tamer Özyurt – Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı

Murat Kurum’un uzun yıllar Emlak Konut GYO Genel Müdürlüğü görevini başarıyla yaptığını ve kendisinin mutfaktan gelen biri olduğunu belirten Tamer Özyurt; aynı başarılı çalışmalarını Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak ta sürdüreceğine yürekten inandığını ifade ederek özellikle gayrimenkul sektöründeki sorunların kısa sürede çözüleceğine inancının tam olduğunu söyledi.

Abdüssamet Bahadır – Bahaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Murat Kurum’un sektörü bilen, sektörün sorunlarını çok iyi tespit etmiş ve çözüm odaklı çalışan bir bürokrat olduğunu ve Emlak Konut GYO’da başarılı işlere imza attığını belirten Abdüssamet Bahadır kendisinin bu makama en uygun isimlerden biri olduğunu söyledi.  Gayrimenkul sektöründe hızlı karar almanın ve uygulamaya geçirebilmenin çok önemli olduğunu ifade eden Bahadır; Murat Kurum’un tecrübesi ve dinamikliği nedeniyle önümüzdeki dönemde sektör olarak hızlı mesafe kat edileceğine inandığını belirtti.

İhsan Çulhalık – İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı

Gayrimenkul sektörünün yapılanmaya ihtiyacı olduğunu ifade eden İhsan Çulhalık; Murat Kurum’un sektörün içinden gelen, tüm detaylara hakim ve donanımlı bir isim olduğunu belirterek kendisinin Çevre ve Şehircilik Bakanı olmasının sektör adına umut verici bir gelişme olduğunu söyledi. Kurum’un kentsel dönüşüm sürecini ve işleyiş konusunda çok ciddi birikim ve alt yapısı olduğunu da hatırlatan Çulhalık “Kentsel dönüşüm ve imar barışı konusunun hızlanması için de gereken çalışmaları en doğru şekilde gerçekleştirecektir. Kendisinin bizlerin taleplerini anlayarak sorunların çözümü için var gücüyle çözüm üreteceği kanısındayım” dedi.

İsmail Ekşi – İkiel Grup Yönetim Kurulu Başkanı

Murat Kurum’un yüksek öngörüsü kararlı ve dinamik icraatlarının sektör tarafından yakından görüldüğünü dile getiren Ekşi “Bundan sonra sadece gayrimenkul sektörü değil, ülkenin planlı kentleşme konusunda da büyük katkısı olacaktır. Bu konularda tecrübeli olması büyük kazanç. Kendisini tebrik ediyor sektöre katkılarının devamı konusunda başarılar diliyorum” dedi.

 
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin