8 Temmuz 2024 Pazartesi
Ana SayfaKonut Projeleriİngiltere’nin emlak devi Salboy, yeni projesini Istanbul’da tanıttı..

İngiltere’nin emlak devi Salboy, yeni projesini Istanbul’da tanıttı..

İngilterenin yeni iş ve finans merkezi olma yolunda ilerleyen Manchesterda, konut yatırımlarına uluslararası yatırımcıların ilgisi her geçen gün artıyor. 2023 yılında %6lık fiyat artışı ile İngilterenin en hızlı değer artışı gösteren şehri konumuna ulaşan Manchesterda, yeni konut projeleri birbiri ardına tanıtılıyor.

Salboy, Obsidian projesini Türkiye Partneri Rotas Investmentla birlikte Istanbulda tanıttı

2023 yılının sonunda Londra dışındaki ilk markalı konut projesi olma özelliğini taşıyan W Residences Manchester projesini hayata geçiren Salboy, Manchester şehir merkezindeki yeni konut projesi olan Obsidian’ın Türkiye tanıtımını, Rotas Investment ile birlikte Beşiktaş’ta bulunan Shangri-La otelde gerçekleştirdi.

Manchester şehir merkezinde, 250 dairelik lüks bir konut projesi olarak tasarlanan Obsidianda, lansman dönemindeki 1 ay için toplam stokun %25i satıldı. Proje, şehrin ana finans merkezi olan Spinningfields bölgesine yürüme mesafesinde bulunuyor.

Türk emlak yatırımcılarının yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, Salboyun kurucu ortağı Simon Ismail ve Rotas Investment yönetici direktörü Arda Ulaşan’ın yanı sıra, Mortgage aracılık firmaları ve Avukatlık firmaları da yer aldı.

Yeni projelere ilgi çok yüksek

Emlak fiyatlarının her geçen gün yükseldiği Manchesterda yeni projelerin satış hızları da oldukça yüksek. Salboy ve eski İngiliz milli futbolcu Gary Neville’ın sahip olduğu Relentless tarafından ortak olarak hayata geçirilen W Residences Manchester projesi, lansmandan 6 ay sonra 217 dairenin tamamının satıldığını duyurmuştu.

Manchesterda kira artış oranı diğer şehirleri ikiye katlıyor

Emlak fiyatlarının hızlı yükselişine paralel olarak, Manchesterda konut kiraları da hızlı bir şekilde artıyor. Uluslararası emlak firması JLLin 2023-2024 yılı raporuna göre, Manchesterda yeni konutların kiraları 1 yılda %18in üzerinde bir artış gösterdi. Çalışan nüfustaki artışa paralel olarak, kiraların da önümüzdeki yıllarda yüksek artış göstermesi bekleniyor.

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI