İmar Barışı’na başvurular 300 bine dayandı

Son günlerde gündemin ilk sıralarındaki konulardan İmar Barışında ilk 4 günde başvuru sayısının 270 bine ulaştığı belirtildi. 

0

Son günlerde gündemin ilk sıralarındaki konulardan İmar Barışında ilk 4 günde başvuru sayısının 270 bine ulaştığı belirtildi.

İmara aykırı yapı sorununu çözmek için başlatılan İmar Barışına başvurular her geçen gün artarak devam ediyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İmar Barışı düzenlemesi kapsamında Yapı Kayıt Belgesi almak için e-Devlet üzerinden başvuran yapı sahibi sayısının ilk dört günde 270 bine ulaştığı bilgisini verdi.

İmar Barışı düzenlemesinde başvuruların 8 Haziran itibarıyla e-Devlet üzerinden alınmaya başladığını anımsatan Özhaseki, “İlk tahmin ettiğimiz rakamları yakaladık, çünkü tespitlerimiz doğruydu. 26,5 milyona yakın bağımsız birim var, imara aykırılık, mülkiyet ve başka sorunları olan bina sayısı da 15 milyona yakın.” dedi.

“Müthiş memnuniyet var”

Bakan Özhaseki, uygulamaya başvuran vatandaşların sayısının dikkat çekici noktaya ulaştığını dile getirerek, “Belediyelerle, devletle kavgalı olmaktan bıkmış vatandaş. Bütün bunları sona erdirecek yasa geldi ve müthiş bir memnuniyet var. İnternet ve il müdürlüklerine binlerce vatandaş geliyor. 3-4 gün oldu ve 270 bin bağımsız birim devletle barışmak için girişim yapmış durumda” şeklinde konuştu.

Özhaseki, vatandaşlara söz konusu başvurulara ilişkin, “Büro açarak, yönlendirmek isteyenlere vatandaşlarımız itibar etmesinler. Kendileri isterlerse doğrudan internet ortamında sisteme girebilir, il müdürlüklerimize gidebilir, ilçelerde de tapu müdürlüklerimize giderek, oradan yardım alabilirler” diye konuştu.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin