İki inşaat firmasından konkordato talebi

Sedyol İnşaat ve Payas İnşaatın konkordato talebinde bulunduğu iddia edildi. 

0

Sedyol İnşaat ve Payas İnşaat’ın konkordato talebinde bulunduğu iddia edildi.

Son dönemde inşaat sektöründe faaliyet gösteren bazı dev firmaların borçları nedeniyle konkordato başvurusunda bulunması dikkat çekmeye başladı. Bu kapsamda, birçok proje de üstlenici firma olarak görev alan Sedyol İnşaat ve Payas İnşaat’ın konkordato talebinde bulunduğu belirtiliyor.

Daha çok yol inşaatlarında hizmet veren Sedyol İnşaat, Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne adi konkordato talebinde bulundu.

Firmanın tamamladığı projeler arasında Süleymanpaşa’da merkez mahallelerde asfalt yol, yapım, onarım ve yeni imalat yapılması yapım işi, Ayvalık ilçesi yollarına bitümlü sıcak karışım kaplama (BSK) ve çift kat emülsiyonlu sathi asfalt kaplama yapım işi ve Malkara – Tekirdağ Ayr – liman bağlantısı yolu toprak işleri, sanat yapıları, BSK ve çeşitli işler yer alıyor.

Payas inşaat’tan da aynı talep

Payas İnşaat Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi de İstanbul Anadolu 2. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne konkardato talebinde bulundu. Şirket, 2 Ağustos tarihinde 3 aylık geçici mühlet verirken, konkordato komiseri olarak İcra İflas Hukukçusu Mehmet Kamil Yıldırım, Yeminli Mali Müşavir Emine Leyla Kıyat ve İnşaat Mühendisi Mehmet Ali Güldal atandı.

Payas İnşaat, Sancaktepe Sultanbeyli Metro Projesi’nde Sarıgazi İstasyonu’nun iki şaftının ve 1700 metrelik tünelin kazısında üstlenici firma olarak tanınıyordu.

Kaynak: Habertürk
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin