Hint düğünlerine yılda 40 milyar dolar harcanıyor!

0

Şatafatlı, tahtlı, masal diyarlarını andıran Hint düğünleri için yılda 40 milyar dolar harcandığına dikkat çeken Inventum Global Yönetici Ortağı Bünyat Özpak, geçen sene Türkiye’de 14-15 Hint düğünü gerçekleştirildiğini, bu sene ise düğün sayısının 20’ye çıktığını ve bu düğünlerden yaklaşık 50 milyon dolarlık gelir elde edildiğini söyledi.

Her sene milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan Antalya, son yıllarda renkli kıyafetleri, farklı yemek kültürleri ve gelenekleriyle öne çıkan Hint düğünlerine de ev sahipliği yapıyor. Binlerce davetlinin katılımıyla 3 gün 3 gece süren düğünler renkli görüntülere sahne oluyor. Bu düğünlerin maliyetleri de oldukça yüksek… Düğünlerin minimum 500 bin dolardan başladığını kaydeden Bünyat Özpak, bu düğünlerin milyonlarca eurolara kadar çıkabildiğine vurgu yaptı.

2020 yılı için Hint düğünlerinden taleplerin gelmeye başladığını dile getiren Özpak, önümüzdeki sene Türkiye’de 30’a yakın düğünün yapılmasını beklediklerini söyledi.

Hint düğünlerinin artmasının önündeki en büyük engel vizeler..

Hint düğünleri pazarından en yüksek payı Tayland ve Dubai’nin aldığını belirten Özpak, bu ülkelerin Hindistan’a vize uygulamasının olmadığını ve yurt dışında yapılacak Hint düğünlerinde yer belirlenmesi kriterlerinin en başında vize uygulaması olduğunu söyledi. Türkiye ile Hindistan arasında karşılıklı vize uygulaması olduğu kaydeden Özpat, Hindistan’a vize uygulamasının kaldırılması ve yeterli tanıtımın yapılması halinde Hint düğünlerinden alınan pazar payının çok daha yukarılara gideceğini ifade etti.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin