"HER YIL 700 BİN KONUT İHTİYACI VAR” DEDİ

0

 

LİVA İstanbul projesinin tanıtımında, projenin satış ofisinde konuşan Sinpaş Yapı Genel Müdürü Sn. Ahmet Çelik  "Türkiye; gelişen, dinamik ve büyük hedefleri olan bir ülke. Özellikle son 7-8 yıldır oluşan siyasi istikrar ile birlikte inşaat sektöründe ciddi bir canlanma yaşandı. İhracatımız, iş hacmimiz ve gayri safi milli hasılamız her geçen gün artıyor, Bu da demektir ki! Türk insanın alım gücü ve gelir seviyesi de aynı oranda artmaktadır. Bireylerin gelir seviyeleri arttıkça yaşam standartlarını da bir üst seviyeye çıkarma istekleri artacak bu da yeni projelerin daha fazla ilgi görmesine neden olacaktır. Tüm bu gelişmeler sonunda görülüyor ki Türkiye’de her yıl 700 bin adet nitelikli konuta ihtiyacımız var. Bu ihtiyaçları karşılayabilmek için de 2011 itibari ile inşaat sektörü hız kesmeden büyümeye ve yeni projeler sunmaya devam ediyor ve edecek. "dedi

 "Sinpaş Yapı olarak 2010 yılında olduğu gibi konut, lojistik ve ticari gayrimenkul projelerimiz, 2011 de de hız kesmeden devam ediyor. Bu sene içerisinde özellikle İstanbul’da konut ve ticari projelerimize ağırlık verdik ancak Türkiye ve hatta yurt dışında yeni projeler üzerinde çalışmalarımızın yanı sıra ticari gayrimenkul yatırımlarımızı da sürdürüyoruz. "diyerek sözlerine devam eden Çelik,projelerinin  son durumları hakkında bilgi verdi:"Gaziantep bölgesindeki en büyük gayrimenkul yatırımı olan Antepia projemizin 614 konuttan oluşan ilk etabı “Safir Mahalle”si kısa bir sürede satıldı. Yeni etap “Yakut Mahallesi”nin de bildiğiniz üzere 2 hafta önce sizlerle birlikte satışına başladık.

Bildiğiniz üzere satışına geçen yıl başladığımız İstanbul’un katma değeri hızla yükselen Sancaktepe bölgesinde yer alan 440 konuttanoluşan Kelebekia projemizin satışları  %90’ının üzerinde tamamlandı.    

Yine Kelebekia ile aynı bölgede yer alan Kelebekia Premium projemiz az katlı blokları, proje alanının yüzde 85’ini kaplayan biyolojik göleti ve geniş peyzaj alanlarıyla öne çıkıyor. Hatta Kelebekia Premium’un yüzde 50’sinin satışı henüz bir kampanya yapmadan tamamlandı.

Konut projelerimizin yanı sıra İstanbul’un en değerli ticari lokasyonu olan ikitelli bölgesinde,Masko Mobilyacılar Sitesi’nin yanında yer alan İş Modern Ticari Gayrimenkul projemiz ise; atölye, depo ve lojistik binası olarak projelendirildi. Ön satışa açılan ilk bölüm üzerinde bulunan perakende alanlar o bölgeye yatırım yapmak isteyen Organize Sanayi Bölgesi, sanayicileri tarafından büyük bir ilgiyle karşılanarak çok kısa bir sürede yüzde 95’i satıldı.

Diğer bölüm ise her katı 14.000 m2 tır, ağır vasıta ve her türlü nakliye aracının çıkabileceği lojistik alanımızın satışına da çok yakında başlayacağız. Özellikle sürekli gelişen ve değerlenen merkezi bir lokasyonda olması sebebiyle lojistik firmaları tarafından talep görmektedir. Bu konuda da detaylı bilgilendirmeyi sizlerle ayrıca paylaşacağız.

Sinpaş bugüne kadar hep çağın gerektirdiği yeni “Yaşam Alanları” oluşturdu. Projelerimiz hep ses getiren projeler oldu, hiçbir projemiz birbirinin tekrarı olmadı. Projelerimizi her zaman halkın beklentilerini etüt ederek planladık. Bu aşamalarda gördük ki, su ve yeşil alan insanların özlem duyduğu ve yaşam alanlarında görmek istediği faktörler. Bu nedenle de Sinpaş Yapı’nın her projesinde su ve yeşili özel konseptlerde göreceksiniz. Bu özel konseptlerin son halkası olarak, bugün burada olmamızın nedeni olan İstanbul’daki en yeni projemiz olan “Liva İstanbul”u sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

LİVA İstanbul Projemizde her ihtiyaca hitap eden toplam 718 konut yer alıyor. Bu projemizle İstanbul’un hızla gelişmekte olan Sultanbeyli bölgesine yatırımlarımıza başlamış bulunuyoruz. Önümüzdeki dönemde bu bölgenin daha da hızlı bir şekilde gelişeceğine inanıyoruz." şeklinde konuşmasını bitirmeden önce Projenin içinde hayata geçirecekleri Sinpaş Akademiyi 

 "Sinpaş Liva Akademi ile aileler için, evlerinin hemen yanı başında çocuklarını güvenle gönderebilecekleri bir sosyal alanı oluşturarak, çocukların kişisel gelişimlerine katkı sağlayacağız. Sinpaş Liva sakinleri için kurulacak olan akademide; resim, yabancı dil ve spor eğitimleri verilecek. Spor alanında ise yüzme, tenis, voleybol gibi sporlar yer alacak. Mutfak sanatında ise Özgür Şef’le birlikte yürümeye karar verdik." şeklinde anlattı.

www.sinpasliva.com.tr
444 19 74
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin