Halkidiki, Türk yatırımcıları bekliyor..

0

Yunanistan’ın Selanik şehrine yaklaşık 90 kilometre uzaklıkta 3 tane yarımadadan oluşan , bilinirliği oldukça yüksek ve hareketli bir turizm bölgesi olan Halkidiki, turizme yatırım yapacak Türk girişimcileri bekliyor.

Hem Türkiye’den, hem Balkan ülkelerinden, hem de diğer Avrupa ülkelerinden her yıl 10 milyondan fazla turist çeken Halkidiki, İstanbul’a karayoluyla yaklaşık 700 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Türkiye’den bölgeye gelen Türk turist sayısının her sene daha da arttığına dikkat çeken Halkidiki Otelciler Birliği Başkan Yardımcısı Yannis Laspas, turizmde büyük mesafe kaydeden Türk turizm yatırımcılarını Halkidiki’de görmekten memnuniyet duyacaklarını dile getirdi.

Halkidiki’ye yaklaşık 1 saatlik ulaşım mesafesinde bulunan ve Alman Frauport tarafından işletilen Selanik Havalimanı’nın önümüzdeki yıl tam kapasiteyle hizmete gireceğini anımsatan Laspas, bölgedeki turizm hareketinin daha da yükseleceğini, Halkidiki’nin hem kendileri hem de Türk turizm yatırımcıları için büyük potansiyel teşkil ettiğini söyledi.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin