9 Temmuz 2024 Salı
Ana SayfaManşetHalk GYO'nun 9 aylık net kârı 37 milyon TL oldu

Halk GYO’nun 9 aylık net kârı 37 milyon TL oldu

2017'nin ilk 9 ayında 62 milyon TL ciro gerçekleştiren Halk GYO'nun net kârı da geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 15 artış göstererek 37 milyon TL olarak gerçekleşti.

Gayrimenkul sektörünün güçlü ve lider firmalarından Halk GYO bu yılın ilk 9 ayında gerçekleşen bilanço değerlerini ve finansal rakamlarını Kamuoyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderdi. Açıklanan mali tablolara göre yılın üçüncü çeyreğinde de başarısını sürdüren Halk GYO ilk 9 ayda 62 milyon TL ciro gerçekleştirirken net kârını da geçtiğimiz senenin aynı dönemiyle kıyaslandığında yüzde 15 oranında bir artışla 37 milyon TL olarak gerçekleştirdi. Halk GYO’nun aktif büyüklüğü de 2 milyar TL, özkaynakları da 1.66 milyar TL seviyesine geldi.

Halk GYO, Emlak Konut’un İzmir Alsancak arsasında proje geliştirmek için Teknik Yapı ile güç birliği yaptı.

Emlak Konut’un İzmir Alsancak’ta değerli bir lokasyonda bulunan 47 bin metrekare büyüklüğündeki arsası üzerinde geliştirilecek 1.6 milyar TL’lik hasılat taahhütlü proje için Halk GYO ve Teknik Yapı güç birliği yaptı. Konut ve turizm alanlarından oluşacak karma özelliklere sahip olacak proje 2018’in ilk aylarında başlayacak. Prestijli proje; konutlardan, ofislerden, kültürel binalardan, park, otel ve bir ibadet merkezinden meydana gelecek.

Vakıf GYO ile Halk GYO’nun ortak projesi Bizimtepe Aydos’ta teslimler 2018’de yapılacak

Halk GYO ile Vakıf GYO’nun İstanbul Anadolu Yakası Sancaktepe ilçesinde bulunan 95 bin metrekare büyüklüğündeki kendi arsaları üzerinde yüzde 50+50 ortaklıkla projelendirdikleri 1037 konuttan meydana gelen Bizimtepe Aydos’ta konut teslimleri 2018’in mayıs ayında başlayacak.

İstanbul Finans Merkezi’ndeki projelerin inşaatları devam ediyor

Firma; yapımı devam eden İstanbul Uluslararası Finans Merkezi içinde yer alan biri 34 biri de 46 katlı 2 ofis kulesi ile 8’er katlı 3 ticari binanın inşasını üstleniyor.

Şehristan Konutları’nda, Panorama Plus’ta ve Referans Bakırköy’de az sayıda daire kaldı

Erzurum’da Er Konut ile ortak geliştirilen Şehristan Konutları projesinde, Eskişehir’de Panorama Plus’ta ve İstanbul Bakırköy’de Referans Bakırköy projelerinde az sayıda dairede satışlar devam ediyor.

Feyzullah Yetgin ilk 9 aylık iş sonuçlarını şu sözlerle değerlendirdi

Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin 2017’nin rekorlarla kapanacağını belirtip devlet desteklerinin öneminden bahsederek şunları söyledi:

“Hükümet tarafından gayrimenkule verilen destek ve teşvikler sektörümüzü hareketlendiriyor. Yılın büyük kısmında önemli bir satış grafiği yakalarken Eylül ayını konut satış rekoru kırarak kapattık. Yerli yatırımcıya KDV indirimi, yabancıya sıfır vergi ve tapu harcı indirimlerinin son ayı olması bu sonuçta çok etkili oldu. Eylül ayı sonuçlarına baktığımızda hem toplam konut satışında hem de yabancılara konut satışında ay rekorlarını kırdık. Bunlar sektörümüzün önünü açacak motivasyon verici çıktılar. Sektörümüzün hedefi yılsonu itibarıyla bir önceki yılın rakamlarını geride bırakarak yeni bir rekora imza atmaktır.”

 

 

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI