Geleceğin Ticaret Anlayışı; Ticari Gayrimenkul Pazarına Yön Verecek..

Gayrimenkul proje pazarlaması ve satışı konusunda sektörün deneyimli ismi Bilge Özdemir Gayrimenkul sektöründe ticari gayrimenkul pazarını değerlendirdi, değişimlerin etki ve önerilerini emlakdream.com için kaleme aldı.

0

Zaman içinde,  gelişen teknolojiye ve değişen kültürel yapıya direnemeyen çağa yenik düşen meslekler ile karşı karşıya kalıyoruz.

Yarım asırlık hafızamı zorladığımda tamamen unutulan, yeni neslin ne olduğunu bile bilmediği iş / meslek kolları olduğu gibi bazıları hâlâ birileri tarafından geçen yıllara inat, aşkla sürdürülmeye devam ediyor.

Kaybolan iş kolu demek; kapanan dükkanlar, depolar, ihtiyaç dışı kalan  ticari gayrimenkuller ve açıkta kalan onlarca işgücü ve arkasında yer alan aileler demek.

Fotografçılık ; yakın tarihimizin en önemli örneği….İllerden; ilçelere, köylerden; sokakları çok geniş bir yelpazede gelişen  ve genişleyen bir biri ardına açılan bir sektörün siyah/beyaz ile başlayıp, renklenip digitalleşme ile son bulan yolculuğuna hep birlikte tanıklık ettik.

Zaman yolculuğu içinde sabit gayrimenkul kullanımına yönelik kaybolan mesleklerden bazılarını izliyoruz. Bunlardan bazıları; Bakkal, Kalaycı, Nalbant, Mestçi, Sayacı, Sepetçi, Urgancı, Bezzaz, Çömlekçi, Fesçi, Kolancı, Kozacı, Lehimci, Demirci ve hatta tarih olan onlarcası…

Sanallaşan dünya ile birlikte;

  • Gelecekte markette alış veriş alışkanlığından-market depolarından evlere servis anlayışına
  • Digital bankacılık ile kapanan şube bankacılığa

Şahitlik edebiliriz.

Değişen alış veriş anlayışları ve teknoloji göre yeniden şekillenmekte olan ticari yaşam; geleceğimizin ticari gayrimenkul ihtiyaçlarını şekillendirecektir. Bu gelişmeleri öngören Ar-Ge çalışmalarına yön veren proje geliştiriciler, her zaman bir adım önde olacaktır.

Bilge Özdemir

Marketing & Sales Consultant
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin