9 Şubat 2023 Perşembe
Ana SayfaSektörden HaberlerGalatasaray Florya'dan taşınmaya hazırlanıyor

Galatasaray Florya’dan taşınmaya hazırlanıyor

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek aralık ayı divan toplantısında takımın Florya tesislerini boşaltarak Kemerburgaz tesislerine taşınacağını söyledi.

Galatasaray Kulübü’nün aralık ayı genel kurul toplantısında konuşan Başkan Dursun Özbek Florya’nın boşaltılmasının gündeme geldiğini söyleyerek tesislerin 2 nizami sahası ile artık takıma yetmediğini ve Florya arsasının ekonomik olarak yüksek değere sahip olduğunu belirterek buradaki tesislerin Kemerburgaz’a nakledileceğini açıkladı.

Florya’nın boşaltılmasından sonra burada proje geliştirilmesi için Emlak Konut tarafından ihale düzenlenecek.

Kemerburgaz tesisleri için izin alındı

Galatasaray’ın taşınacağı 140 dönümlük arsa Milli Savunma Bakanlığı’na ait ve Hasdal Kışlası içinde bulunuyor. Başkan Dursun Özbek; arsa ile ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı’ndan gereken izinleri aldıktan sonra dün de Başbakan ile görüşerek gerekli onayı aldıklarını, tesisleri Emlak Konut’un yaptıracağını söyleyerek taşınmanın yakında gerçekleştirileceğini söyledi.

Kemerburgaz’daki yeni tesislerde orman içinde altı tane nizami saha, kapalı salonlar ve altyapıya hizmet edecek bir kompleks olacak.

RELATED ARTICLES

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
342 YAZI