9 Şubat 2023 Perşembe
Ana SayfaManşetGalatasaray, Büyükçekmece’deki arazi için harekete geçti..

Galatasaray, Büyükçekmece’deki arazi için harekete geçti..

Büyükçekmece Belediyesi Başkanı Hasan Akgün’ü ziyaret eden Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, belediyenin daha önce Galatasaray’a tahsis ettiği arazi üzerinde çalışmalara başlayacaklarını söyledi.

Belediye Başkanı Akgün ile istişarelerde bulunan Özbek, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Bugünkü buluşmamızın konusu Büyükçekmece Belediyesi’nin daha önce Galatasaray’a tahsis ettiği futbol veya spor akademilerini inşa etmek üzere uygun bir arazi var. Uzun zamandan beri atıl vaziyette bekliyordu. Daha önce başkanımla toplantılar yaptık. Harekete geçtik. Sadece futbol için değil binicilik tesisleri için de projemiz var. Büyükçekmece’deki bu arazimize taşımak, inşa etmek üzere harekete geçiyoruz. Sevgili başkanımıza bu konuyla ilgili bilgi verdim. Onun desteğini kendisinden istedim.”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün de görüşme sonrası şunları söyledi:

“Galatasaray, altyapısını Büyükçekmece’ye taşıma kararını aldı. Onun ötesinde spor akademisi yapmak üzere harekete geçilme kararı aldığını iletti. Bunun için çok mutlu oldum. Çünkü eğitim, her şeyin başıdır. İyi eğitilmiş insan, futbolcu ve bireyin her zaman başarılı olacağını hepimiz biliriz. Bu arazinin tahsisini Büyükçekmece Belediye Meclisi yaptı. Hep proje bazında kaldı. Dursun Özbek Başkan ve ekibi bu konuda planlarını hazırladılar ve üçüncü toplantımızı yaptık. Kısa zamanda sonuç alacağımıza inanıyorum. Belediye olarak spor akademisi alanında Türk gençliğine hizmet edecek kuruma her zaman destek vermeye hazırız.”

RELATED ARTICLES

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
342 YAZI