Galataport, Miami’de tanıtıldı

Mart 2020'den itibaren kruvaziyer gemilerini ağırlamaya başlayacak olan Galataport'a Miami'deki fuarda büyük ilgi gösterildi.

0

İstanbul’un yeni kruvaziyer limanı Galataport, mart 2020’de açılacak.

3 büyük geminin aynı anda yanaşabileceği, günde 15 bin yolcu ağırlayabilecek kapasitedeki Doğuş Grubu ile Bilgili Holding ortaklığında hayata geçirilmekte olan Galataport, ABD’nin Miami şehrinde 113 ülkeden 643 katılımcının katıldığı Küresel Kruvaziyer Deniz Ticareti Fuarı’nda tanıtıldı.

Fuarda en çok ilgi gören seyahat duraklarından biri İstanbul’un yeni limanı Galataport oldu.

Fuarla ilgili açıklamalarda bulunan Galataport Genel Müdürü Erdem Tavas; projenin çok ilgi çektiğini çünkü Galataport’la dünyada ilk kez yapılan, terminali deniz altına alarak deniz kenarındaki alanları halkın kullanımına açma imkanı sağlamış olduklarını söyledi.

Galataport Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan; dünyanın en büyük kruvaziyer fuarına muhteşem bir stantla katılım sağladıklarını belirterek çok ilgi gördüklerini ve birçok gemi firmasının rotayı İstanbul’a çevirdiklerini kaydetti.

Fuara katılarak Galataport’a destek veren İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin; Miami’deki fuarın sektörün en büyük fuarı olduğunu ve ülkemiz için de çok önemli olduğunu belirterek bu fuarda sektörle birlikte iş birliği yaparak kruvaziyer firmalarının beklentilerini dinlediklerini ve karar vericilerle yaptıkları ikili görüşmelerle onların yeniden İstanbul’a gelmeleri için çalıştıklarını ifade etti.

Gelecek yıl için şimdiden 50’den fazla gemi rezervasyonunun alındığı Galataport’un mürettebat dahil olarak yılda 1,5 milyon yolcuya hizmet vermesi bekleniyor.

Kaynak: NTV
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin