9 Şubat 2023 Perşembe
Ana SayfaKonut ProjeleriFortis İstanbul projesinde metrekaresi 4 bin 100 liradan başlıyor!

Fortis İstanbul projesinde metrekaresi 4 bin 100 liradan başlıyor!

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 37 yıldır önemli projelere imza atan ve inşaat, mimarlık, gıda ve gayrimenkul alanlarında faaliyet gösteren Yiğit Group'un İstanbul'daki ilk projesi Fortis İstanbul görücüye çıktı.
 
Yiğit Group Vitra ve Villeroy&Boch’un Güneydoğu Anadolu Bölgesi ana bayiisi. Şirket, Gıda sektöründeki faaliyetlerini ise MalEt Malatya Et ve Et Ürünleri çatısı altında sürdüyor. Aynı zamanda Diyarbakır, Malatya ve Elazığ'da konut projelerine devam ediyor.
 
 
Fortis İstanbul'da resmi satışlar haftaya başlıyor!
 
Bugün görücüye çıkan Fortis İstanbul projesinde resmi satışlar 1 hafta sonra başlayacak. Fortis İstanbul projesi 14 bin 523 metrekare arsa alanı üzerinde yükseliyor. 69 bin metrekare inşaat alanına sahip olan Fortis İstanbul Basın Ekspres yolu üzerinde yer alıyor.
 
20 katlı 3 blok halinde inşa edilecek olan Fortis İstanbul projesi 192 milyon lira yatırım bedeline sahip. Fortis İstanbul projesi 705 konut ve 4 bin 700 metrekarelik ticari alandan meydana geliyor.
 
Fortis İstanbul projesi 58 metrekare stüdyo, 86 ve 90 metrekare 1 oda 1 salon ve 125 metrekare 2 oda 1 salon olmak üzere 4 farklı daire tipinde dizayn edildi. Proje rezidans tapulu olduğu için daireleri homeofis olarak kullanmakta mümkün.
 
Metrekare fiyatının 4 bin 100 liradan başlaması öngörülen Fortis İstanbul projesinde daire fiyatları 220 bin lira ile 580 bin lira arasında değişiyor. Projede yüzde 1'den başlayan peşinatlarla konut sahibi olmak mümkün. Yüzde 30 peşinat verildiğinde 24 ay vade farksız firma bünyesinde taksitlendirilebiliyor.
 
Yeni projeler yolda!
 
Başta Diyarbakır olmak üzere Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 37 yıldır önemli projelere imza atan Yiğit Group'un Yönetim Kurulu Başkan Vekili Önder Yiğit," İstanbul'un merkezi bölgelerinde projelere devam edeceğiz. Gaziosmanpaşa ve Bayrampaşa'da kentsel dönüşüm bölgelerinde arsa arayışlarımız devam ediyor. nlaşmak üzere olduğumuz bir arsa var. Karma konseptte geliştireceğimiz projemize 2016 yılında start vermeyi planlıyoruz." dedi.
 
Toplantı sonrasında Emlakdream.com Genel Yayın Yönetmeni Ayla Özer'e açıklamalarda bulunan Yiğit Group'un Yönetim Kurulu Başkan Vekili Önder Yiğit, "Yiğit Group 37 yıllık bir inşaat firması.Yiğit Group olarak Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ciddi projeler geliştirdik.  Sadece konut olarak değil fabrika, hastane, farklı yapılarda yaptık. Bundan sonrada da yapmaya devam edeceğiz hem bölgemizde hem İstanbul'da." dedi.
 
 
Yiğit Group olarak önümüzdeki dönemdeki hedeflerine değinen Yiğit, "İstanbul'da global bir firma olmayı hedefliyoruz. Ciddi yatırımcıları kazanmak, ciddi oturumcuları kazanmak. İstanbul'daki ince işçiliği biz beğenemedik. Biz kendi ekiplerimizi Diyarbakır'dan getireceğiz şirket olarak. Bizim yıllardır çalıştığımız ekipler var onlarla beraber işçiliğimizi göstermek istiyoruz."
 
Fortis İstanbul projesinin detaylarından da bahseden Yiğit, "Projemiz 705 daireden oluşuyor 1+0, 1+1, 2+1 daire tiplerinde. Bunları seçmemizdeki amaç bölgede küçük dairelerin tercih edilmesi. Ciddi fizibilite çalışmaları yapıldı. Şuan satış ofisimizde örnek daire çalışmaları devam ediyor. Biz Vitra ve Villeroy&Boch’un Güneydoğu ana bayisi olduğumuz için bu ürünlerin en son serilerini kullanmayı düşünüyoruz. Müşterilerimizde bunları görecekler.
 
Fiyatlarımız 4 bin 100 liradan başlayacak bitişte ise 6 bin liralara çıkmasını hedefliyoruz. Projemizin altında 5 bin metrekareye yakın cadde mağazalarımız var. Sosyal alanlar olarakta basketbol futbol sahası, kapalı havuz, sauna, fitness, Türk Hamamı, 7/24 güvenlik olacak." dedi.
 
Gelecek yatırımlarından da söz eden Yiğit, "Fortis İstanbul projemize 192 milyon lira yatırım yaptık. Bundan sonrada büyük projelere imza atmayı düşünüyoruz. Tabi bunlar için rakam vermek mümkün değil. Beylikdüzü, Büyükçekmece, Kartal gibi bölgelere girmek istemiyoruz. Daha çok kentsel dönüşüm projelerinde olmak istiyoruz. Merkezde yaşam var çünkü. Ulaşım imkanları daha rahat. İstanbul'da en önemli şey ulaşım o yüzden merkezi projeler düşünüyoruz." diyerek sözlerini sonlandırdı.
 

DETAYLI BİLGİ VE İLETİŞİM İÇİN TIKLAYINIZ

 

Maide KARADAĞ/Emlakdream.com

 
RELATED ARTICLES

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
342 YAZI