Finansevim faizi sıfırlayan konut finansmanı sistemiyle ev sahibi yapıyor

Finansevim tarafından peşinatsız 360 ay taksitle ev sahibi olma imkanı sunan, faizi sıfırlayan yeni bir konut sistemi hayata geçirildi.

0

Finansevim tarafından peşinatsız 360 ay taksitle ev sahibi olma imkanı sunan, faizi sıfırlayan yeni bir konut sistemi hayata geçirildi.

Finansevim Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür Serdar Kolo, lansmanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, sistemin Türkiye’de ilk kez uygulanacağını belirtti.

Faizsiz bir sistem hayata geçirdiklerini anlatan Kolo, “Mesela 180 bin lira tutarındaki bir eve 500 lira taksitle sahip olunabilecek. Dünyada buna benzer sistemler var ancak faizli. Biz de bu sistemleri kendi faizsiz sitemimize uyarlıyoruz. 360 ay vade Türkiye’de ilk. Sadece konut için değil, eğitim, sağlık, iş kurma için de bundan faydalanmak mümkün.” dedi.

“İpotekle herkes güvence altına alınıyor”  

Kolo, konutlara borç bitene kadar ipotek konduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

“Tüm müşterilerimize güveniyoruz ancak uzun dönemli bunu devam etmesi için bu güvence bedelini almalıyız. Tüm müşteriler ipotek denge sistemiyle güven altına alınıyor. Herkesin parası güvence altına alınmış olunuyor. Müşteri istediği zaman çıkabiliyor. Tamamen kendi inisiyatifinde. Sözleşmelerde bunlar var. Rakamsal yükseltme olabiliyor. Bugünkü ev 400 den yarın 500’e çıkacaksa altın döviz düzeni var. Kişi dolar bazlı bu işe girebiliyor. Sabit kur bazında ödemelerini yapıyor. Hiçbir kaybı olmuyor.”

“60 aydan 360 aya kadar vade imkanı…”

Finansevim Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emre Özkaya da konutta 60 aydan 360 aya kadar farklı seçenekler sunduklarını ifade etti.

Buna örnek veren Özkaya, “Böyle bir grupta 100 bin liralık ev ya da 100 kişilik gruba dahil olan kişi, 50 aya kadar ev çıkmadıysa en kötü 50’inci ayda ev sahibi olmuş oluyor. Bunun yanında sisteme dahi olurken fon katılım bedelinin peşin olmasını şart koymuyoruz. Ödenecek bedeli 60 aya kadar taksitlendiriyoruz. Fon katılım bedeli girilen miktarının yüzde 10’u kadar. Bunun haricinde herhangi bir ücret almıyoruz.” şeklinde konuştu.

“Sistemi yaygınlaştıracağız”

Özkaya, milletin seveceği bir sistem oluşturduklarını belirterek, “Farklı bir şeye aramaya gerek yok. İmece usulüne benzer sistem. Sitemizde  detayları var. Dileyen bakabilir. İsteyen istediği yerden tapusu olan tüm gayrimenkulu satın alabiliyor. Tapu kimin adınaysa konut ona veriliyor. Çok para kazanmak gibi amacımız yok. 20 milyon Avroluk bir proje. Bu sistemi yaygınlaştırmak istiyoruz. Bu iş üzerinde çalışmaya devam edeceğiz. Şirketler de bizi desteklesin. Beraber bu sistemi yayalım.” ifadelerini kullandı.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin