Herkes peşinatsız ve faizsiz 360 ay vadeyle ev sahibi olabilecek

Finansevim tarafından faizsiz ve peşinatsız 360 ay taksitle ev sahibi yapma imkanı sunan yeni bir dönemi başlattı. Uygulamayla müşteriler taksit miktarını kendisi belirleyebilecek.

0


Finansevim tarafından faizsiz ve peşinatsız 360 ay taksitle ev sahibi yapma imkanı sunan yeni bir dönemi başlattı. Uygulamayla müşteriler taksit miktarını kendisi belirleyebilecek.

Finansevim sistemi, Finansevim Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Eryiğit; Finansevim Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emre Özkaya ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür Serdar Kolo ev sahipliğinde düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

“Maliyetleri ortadan kaldırıyoruz”

Emre Özkaya, toplantıdaki konuşmasında, dünyanın birçok ülkesinde uygulanan bu sistemi Türkiye’de uygulamak istediklerini söyledi.

Sistemle sadece ev alanlara hizmet vermediklerini anlatan Özkaya, “Araba almak isteyen, arsa, iş kurma gibi hayalleri olmak isteyenler de sistemden faydalanabiliyor. Daha önce buna benzerki uygulamaların insanlara maliyetli olduğunu gördük ve bu maliyetleri ortadan kaldırmak istedik. Bunu da sistemdeki ödeme kolaylığıyla başardık.” dedi.

Özkaya, özellikle alt ve orta gelirli vatandaşların ev sahibi olmasını sağlamak amacıyla sistemi hazırladıklarını aktararak, şöyle devam etti:

“Özellikle orta ve alt gelir düzeyindeki insanlarımızın ev sahibi olabilmeleri için elimizi bizde taşın altına koyarak, bu zamana kadar yapılmayan ve ilk kez uygulanan 360 ay taksit imkanı sunduk. Orta ve orta altı gelir grubu mevcut sistemlerle konut sahibi olmakta zorlandıkları için bu modeli uygulayarak onlarında önünü açmış olduk. Üstelik bu modelimizde 360 ay taksit öderken, sistemimizde evini son alacak kişi maksimum 100 ay içinde evine sahip olabilecek. Buradaki amacımız vadeyi uzatıp, insanları daha rahat bir ödeme kolaylığı sağlamak. Çünkü asıl sorun vade aralığı ve taksit miktarı. Biz bu vade aralığını 360 aya kadar uzatarak, insanlarımızın küçük taksitlerle ev sahibi olmalarının önünü açarak bir yerde paraları kadar ödeme imkanı sunmuş olduk. Böylelikle Türkiye’de konut sahibi olmadaki en büyük sorunlardan birini ortadan kaldırarak emlak ve gayrimenkul piyasanın da canlanacağına inanıyoruz. Kısacası konutta teslim tarihi ve taksit miktarını kendileri seçecek.”

“Relax Ödeme Fonu”

Finansevim Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serdar Kolo sistemle birçok yenilik getirdiklerini belirtti.

Bunlardan birinin de Relax Ödeme Fonu olduğunu dile getiren Kolo, “Bu fonda her ay taksitlerinizi siz belirlersiniz. Dilediğiniz tarihte, istediğiniz taksiti ödeyebilirsiniz. Örnek verecek olursak, Şubat 400 TL, Mart 250 TL, Nisan 1000 TL ne kadar ödeyeceğiniz size kalmış. Ödemelerinizin yüzde 50’sini içeride biriktirdiğinizde, teslimata hak kazanırsınız. Sıra geldi, fonunuzu kullanmaya. Dilediğiniz evi, arabayı, ihtiyacınızı kullanabilirsiniz. Teslimattan sonra taksitler, belirlediğiniz vadeye göre sabitlenir. Relax modelimizde dilediğinizde mola verme hakkına sahipsiniz. Relax ödeme modeli, ödemelerinizi rahat rahat ödeyebilmeniz için, Türkiye’de ilk defa geliştirdiğimiz bir modeldir.” diye konuştu.

“Taksit öderken mola verin”

Kolo, vade ortası fonunda almak istenilen evin fiyatına karar verildiğini belirterek, “Örneğin 80 bin, 150 bin, 250 bin ya da daha fazlası. Fiyat belirlendikten sonra peşinatınız var ise peşinatlı yoksa peşinatsız bir seçeneği belirlersiniz. Peşinatınızı da belirledikten sonra sıra taksitlerinize geldi. Aylık ne kadar taksit ödemek istediğinizi siz belirtip, verilen teslimat tarihi sizin için uygunsa karşılıklı yasal güvencelere dayalı sözleşmemizi imzalayabiliriz. Teslimat tarihiniz sözleşme yapıldığı anda sizlere bildirilir. Dönem içerisinde dilerseniz taksitlerinizi ve ödeme planınızı serbestçe yapılandırabilirsiniz. Bu modelimizde teslimattan önce ve sonra tüm taksit ödemeleriniz sabittir. Dilerseniz, tüm borcunuzu erken kapatabilir, yeni modellerimizden tekrar yararlanabilirsiniz. Taksit ödemeleriniz sırasında mola verebilir, dilediğinizde ödemelere devam edebilirsiniz.” şeklinde konuştu.

“Taksitlerinizi kendiniz belirleyin”

Kolo, sistemle getirdikleri “Çekiliş Fonu” uygulaması hakkında da şu bilgileri verdi:

“İhtiyacınız olan fon tutarına karar verirsiniz. Fon tutarını belirlendikten sonra peşinatınız var ise peşinatlı yoksa peşinatsız modeli seçebilirsiniz. Peşinatınızı da belirledikten sonra sıra taksitlerinize geldi, aylık ne kadar taksit ödemek istediğinizi belirtin. Daha sonra grup seçiminiz yapılır. 12-24-36-48-60-72-84-96-108-120-180-360 kişilik gruplardan herhangi birini tercih edebilirsiniz. Şimdi sıra fonunuzu ne zaman kullanacağınızı belirlemekte. Son teslim tarihi belirleme gününde noter huzurunda yapılan çekilişle tarihiniz netleşecek. Fon teslim tarihiniz belirlendikten sonra teslimat tarihinizde ihtiyacınız olan tutarı kullanabilirsiniz. Fon teslimatı yapıldıktan sonra taksitleriniz sabitlenir, artık kolayca borcunuz bitene kadar kendi ödemelerinizi yapabilirsiniz. Taksitlerin düzenlemesinin ardından normal vade sayınız faiz ve vade farkı ya da kira yardımı olmadığı için kısa zamanda biter.”

İlk etapta Merkez Anadolu, Gebze, Konya ve Yenibosna şubelerinde faaliyete başladıklarını kaydeden Kolo, “Hepsi sektörün deneyimli isimlerinden oluşan çalışma arkadaşlarıyla başladığımız bu yolda, yıl sonu itibariyle 20 şube hedefimiz bulunmaktadır. Bunlardan öncelikli olanlarımız, İstanbul Ümraniye, Ankara, Bursa, Gaziantep ve İzmir’dir diğer illerimiz ve İstanbul şubelerimiz de bunları izleyecektir. İl yılımız için 10 milyon TL’lik bir yatırım planımız bulunmaktadır.” ifadelerini kullandı.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin