Evden çalışanlar ofise dönmek istemiyor!

0

Pandemi sonrası hayatımıza giren evden çalışma modeline insanlar çok alıştı. Amerika’da yapılan bir araştırma, evden çalışanların yüzde 81’inin ofise geri dönmek istemediğini ortaya çıkardı.

Harvard Üniversitesi’nin ABD’de yaptığı araştırmaya göre, insanların çoğu koronavirüs salgınıyla hayatımıza giren evden çalışma modelini sevdi. Bunun performanslarını artırdığını düşünüyor, esnek çalışmayı tercih ediyor. Yapılan araştırmaya göre, çalışanların yüzde 81’i ofise dönmek istemiyor. Ofise haftada iki ya da üç gün gitmek isteyenlerin oranı da yüzde 61.

Tam zamanlı işe dönmek isteyenler ise sadece yüzde 18. Ofise dönmek isteyenlerin demografik yapısı ise dikkat çekici. Çocuk sahibi çalışanlar arasında ofise dönmek isteyenler, çocuğu olmayanlara göre daha fazla ofise dönmek istiyor. Benzer şekilde evliler arasında ofise dönmek isteyenlerin oranı da bekarlara göre daha yüksek.

Katılımcıların çoğunluğu, evden çalışmanın performanslarını da olumlu etkilediği görüşünde. Buna göre, her üç kişiden biri 2020 performansının 2019’dan daha iyi olduğunu belirtiyor. Evdeyken, işe daha iyi odaklandıklarını vurguluyor.

Evden çalışmanın olumsuz yönü ise alınan kilolar olarak belirtiliyor. Araştırmaya katılan her üç kişiden biri evden çalışırken en az 5 kilo aldığını söylüyor.
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin