Ev Sahipliği Adımı “Kiracılıkla” Başlıyor..

0
Acarlar Şirketler Topluluğu Pazarlama ve Satış Grup Başkanı Bilge Özdemir
Acarlar Şirketler Topluluğu Pazarlama ve Satış Grup Başkanı Bilge Özdemir; Ev Sahipliğine giden yolda Kiracılık sürecini emlakdream.com‘ a özel değerlendirdi !..
 
Ev sahipliğine giden yolda en önemli adımlardan biri “ev kiralama“ sürecidir.
 
Bu sürece; maddi olanaklardan ve farklı ihtiyaçlardan dolayı kişiler – aileler katılım göstermektedir.
 
Konut sahipliği sürecinde “barınma ihtiyacı zincirinin önemli halkası“ olan kiralama sürecini referans niteliğinde emlakdream.com takipçilerim için araştırdım.
 
Acarlar Şirketler Topluluğu tarafından geliştirilen 90’lı yıllardan beri yerleşimin başladığı Acarkent – Beykoz okul niteliğinde tüketici davranışlarını izlemede benim için önemli bir veri deposu oluyor.
 
Nesiller boyu devam eden; yatay ve dikey mimari örnekleri ile trendleri belirleyen Acarlar Şirketler Topluluğu yıllardan beri sunduğu yönetim – kent hizmetleri ile sağlıklı verileri değerlendirme şansı buluyor.
 
Salgın süreci ve Deprem tehdidi ile Kuzey’e yönelen İstanbul’un yükselen yıldızı Beykoz ve Acarkent – Acar Blu Residence’da kiralık yer kalmayışı bizi tüketici davranışlarını değerlendirmeye yöneltti.
 
Acarkent’te 95 yılından beri “Kiracılıktan; Ev Sahipliğine -Ev Sahipliğinden Kiracılığa“ geçiş süreç datalarını değerlendirme şansı buldum.
Kira Süreci ile Yerleşim Tercihi Testi;
 
Satın alma kararını verip, maddi olanakları hazırlayıp, yerleşim ve yaşamın bir parçası olup; olunamayacağına ailece görmek isteyenlerin öncelikli olarak “kiralama tercihine“ adım attıklarını görüyoruz.
Acarkent’te 25 yılın verileri;
  • 6 ay içinde; %5
  • 12 ay içinde,%20
  • 18 ay içinde,%15
  • 24 ay içinde,%35
  • 36 ay içinde,%25
Bu değişimin gerçekleştiğini gösteriyor.
Bu sürece hız veren en büyük finansal etkenin mortgage kredi faiz oranlarının %1’lerin altına düşmesi olduğu gözleniyor. Bu gelişme kira ödeme tercihi yerine kredi ödeme tercihine kiracıları yöneltiyor.
 
Konut Yatırım Döngüsü;
 
Acarkent özelinde birden fazla gayrimenkul tercihinde bulunan “gayrimenkul yatırımcısı“ hakkında önemli veri oluşturuyor.
 
Acarkent yerleşkesini tercih edenlerin ağırlıklı 5 yıldan sonra
 
  • %15’ in 2. gayrimenkul tercihini Acarkent’ten
  • %2,5’ un 3 ve üstü gayrimenkul tercihini Acarkent’ten
Yaptığını gösteriyor.
 
Mevduat Faiz oranlarının gerilemesi, fırsat satın alma değerleri bu döngüye hız veriyor. Bununla birlikte; peşinat sonrası mortgage konut kredisi kullanarak kira getirisi ile kredi taksitlerinin kiracıya tarafından karşılanmasını sağlamak en fazla tercih edilen satın alma opsiyonu olarak karşımıza çıkıyor.
Yatırımcı ile Kiracının Buluşma Noktası; Acar Blu Residence;
Yıllardan beri süren bu gelenek, konut satın alma alışkanlıkları ve çalışmalar ışığında ortaya çıkan 2 farklı  talebe Acar Blu Residence çatısı altında yanıt vermeye karar verdik.
Acar Blu Residence’da Satış ve yerleşimin tamamlanmakta olduğu ŞEHİR Etabından sonra şimdi KORU Etabında yatırımcı ile kiracıyı süre opsiyonu  ile buluşturuyoruz.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin