9 Şubat 2023 Perşembe
Ana SayfaSektörden HaberlerEmre Maraşlı,Avlu Kurtköy'ü anlattı..

Emre Maraşlı,Avlu Kurtköy’ü anlattı..

Erguvan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emre Maraşlı Avlu Kurtköy'ü anlattı ve sektöre dair görüşlerini belirtti.Emre Maraşlı ile yapılan röportajı sizlerle paylaşıyoruz.

Avlu Kurtköy projesinde satışların ne kadarı tamamlandı?
 
Yüzde 30’u tamamlandı. Sanıyorum yıl sonunda yüzde 50 satış ile projemizi bitireceğiz.
 
Lansmandan önce ne kadar ön talep toplanmıştı?
 
Yüzde 35 oranında ön talep toplanmıştı. 
 
Yüzde 25’lik fiyat avantajı ne zamana kadar sürecek?
 
Fiyat avantajımız Aralık ayında bitecek. 
 
Avlu Kurtköy’ü bölgedeki diğer projelerden ayıran özellikleri neler?
 
Avlu kurtköy’ü diğer projelerden ayıran özelliklerden biri; konumu. Kurtköy’ün iki adet ana girişi bulunuyor. Birisi TEM tarafı ve Diğeri Kartal yönüne E5 bağlantısı. Bu iki bağlantı da  Ankara Caddesi üzerinden  bağlanmakta. Avlu Kurtköy’ün bulunduğu Bakü Caddesi ise Kurtköy’ün girişi diyebileceğimiz, Ankara caddesinin ana bağlantı noktasında bulunmakta. Bakü caddesinin en önemli özelliği ise cadde üzerinde sadece yeni ve konsept projeler bulunuyor. Bu projelerle birlikte AVLU Kurtköy projesi tamamlandığında, en prestijli konut caddesi olacağını düşünüyoruz. Bir diğer ayırt edici özelliği ise konsepti. Site içi manzara ve peyzaja  önem veren, güvenliği ve site yaşamını benimseyen Avlu konseptinde tasarlandı. 
 
Güncel satış fiyatlarınız nasıl? 
 
Fiyatlarımız 189 bin TL’den başlıyor ve 494 bin TL’ye kadar yükseliyor.  Yüzde 10 peşinat ve 36 ay vade farksız taksit seçenekleri sunuyoruz.
 
Projelerinizde yatırımcının kazanmasına önem veriyorsunuz, peki rant vergisi konusunda ne düşünüyorsunuz?
 
Rant vergisi geç kalınmış bir uygulama. Arsa sahibi kişiler arsalarının kıymetinin artmasını kendilerine hak görüyorlar. Buna alınacak bir vergi ise şaşkınlıkla karşılanıyor. “Değerlenecek” mantığı ile ekonomi yaratmaya çalışılıyor. Ekonominin “üreterek kazanma” prensibine bence ters. Rant vergisini olumlu buluyorum. 
 
Şirketiniz açısından 2014 beklenen şekilde geçti mi? 2015’ten neler bekliyorsunuz?
 
2014 ‘ün ilk 3 çeyreği çok zayıftı. Satışta olan proje ile yakalanmadık. Son çeyreğe iki yeni proje ile çıktık, satışlar çok iyi gidiyor. Şu anda sene sonuna kadar beklentimiz çok olumlu. 
 
Diğer projelerinizdeki son durumdan bahseder misiniz?
 
WRoof Kurtköy projemizde satış olarak yüzde 80 civarındayız, imalat anlamında ise kabasının yüzde 65 ‘i tamamlanmış durumda. WBahçe projelerimizi teslim ettik. Bu arada Demirbaş Yapı’nın Mola Cunda isimli otelini tamamlandı. Erguvan İnşaat ise QBahçe isimli projesini tamamladı. LoftDragos şantiyemizin kazı çalışmalarına başlandı. AvluKurtköy’ün ise Aralık ayında başlanacak.
 
Sıradaki projeleriniz hangi lokasyonlarda olacak?
 
Yine Kurtköy bölgesinde olacak. Şuan görüşmelerimiz devam ediyor.
 
Konut balonu endişesi konusunda ne düşünüyorsunuz?
 
Geçtiğimiz haftalarda TSKB Gayrimenkul Değerleme Başkanı Makbule hanım, bir açıklamasında konutta balon riski yok, bölgesel risk var diyor. Biz de bu görüşteyiz. Bazı bölgelerde konut üretimi gereğinden fazla oluyor. Bu bölgelerdeki konut stokunu mütekabiliyetle gelen talebin dolduracağı düşünülüyor, eğer bu olmazsa bu bölgelerde risk olabilir. Bunun dışında olumlu düşünmek gerekirse, yurtdışı talebin hala tüm fiyatları artırma ihtimali de devam ediyor.
 

AVLU KURTKÖY İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Hürriyet Emlak

 

RELATED ARTICLES

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
342 YAZI