4 Haziran 2024 Salı
Ana SayfaSektörden HaberlerEmlak Konut ilk 9 ayda 735 milyon lira net kâr elde etti

Emlak Konut ilk 9 ayda 735 milyon lira net kâr elde etti

Siyahkalem ile birlikte Çırağan Sarayı’nda düzenledikleri ortak basın toplantısında emlakdream.com Yayın Yönetmeni Ayla Özer’in mikrofonuna konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdür Yardımcısı Hakan Akbulut Zekeriyaköy’de hayata geçirdikleri “Köy” projesi ve Emlak Konut’un 2014 yılı kârı hakkında bilgi verdi.

Köy projesinin arsasını Toplu Konut İdaresi’nden 225 milyon liraya satın aldıklarını belirten Akbulut, “Projemizi gelir paylaşımı yöntemiyle ihale ettik. Dolayısıyla bu aşamadan itibaren emlak konut olarak biz bir harcama yapmayacağız. Yüklenici firma bize 475 milyon lira sagari şirket payı taahhütünde bulundu. Dolayısıyla başından sonuna kadar Emlak konut olarak minimum 475 milyon lira bir gelirimiz olacak. Ama kâr beklentimizin üzerinde olursa da, paylaşım oranlarına göre daha fazla da gelir elde edebiliriz” dedi.

Bölgenin imar planı 6,5 metreden fazla yapılaşmaya izin vermiyor

Bu projemizde biz gerçekten çevreye, doğaya ve ormana önem veren bir konsept oluşturduk. Zaten projenin lokasyonu bunu gerektiriyor. Bölgedeki yaşam alanı, orman alanı, yeşil alan dolayısıyla projemizin itici gücü. Bizim hiçbir projemizde 100 tane olan ağaç sayısı 99’a inmedi. Bu, aslında Emlak Konut projelerinin de özelliği.

Zaten bölgenin imar planı doğrultusunda 6,5 metreden fazla yapılaşmaya izin verilmiyor. Zekeriyaköy’deki Köy projesi, Villa, 2 katlı, 3 katlı konut projeleri şeklinde olacak. “Köy” isminde de ifade edildiği gibi proje köy konseptinde olacak. Projemizi, komşuluk ilişkileri ön planda, bahçeli nizam ve çevreye duyarlı bir proje olarak alıcılarımızın beğenisine sunuyoruz.

2014 yılında 4,5 milyar TL’ye yakın bir ön satış cirosu planlıyoruz.

Emlak Konut, ilk 9 ayda 735 milyon lira net kâr elde etti. Ve yine 10 aylık satışlarımıza baktığımız zaman 7500 konut sattık. Bu ciddi anlamda bir rakam. Bu yılki konut satışı hedefimiz 10.000 konut. Bu hedefe ve 4 milyar TL’nin üzerinde , belki 4,5 milyar TL’ye yaklaşacak bir ön satış cirosu elde etmeyi planlıyoruz. Bu anlamda bizim için 2014 yılı da başarılı bir yıl oldu diyebiliriz.

Aktif toplam hız ilk 9 aylık sonuçlara göre 14 milyar civarında. Hem parasal anlamda, hem geliştirilen projeler anlamında ülkemize katkı sağlamaya, konut stoğumuza katkı sağlamaya devam edeceğiz.

Köy projesi İletişim:

Tel: 0216 520 02 60

Web: www.siyahkalem.com

 

Haber: Cem Ertuğrul

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI