Emlak Katılım Bankası yabancı yatırımcıya konut kredisi verecek mi?

0

1 eylül 1946 tarihinde açılan ve 3 temmuz 2001 tarihinde faaliyetlerine son verilen Emlak Bankası’nın devamı niteliğindeki Emlak Katılım Bankası’na 26 şubat 2019 tarihinde Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu (BDDK) tarafından faaliyet izni verilmesinin ardından 21 mart 2019’da bankanın Ataşehir’de Genel Merkez Binası’nda ilk şubesi açıldı. Yıl sonuna kadar 7 bölgede 15 şube açmayı planlayan bankanın konut kredisi kullandırılmasıyla ilgili atacağı adımlar ve uygulayacakları faiz oranları sektör temsilcileri ve konut alıcıları tarafından merakla bekleniyor.

Gelen bilgilere göre Emlak Katılım Bankası yakında konut kredisi kullandırmaya başlayacak. Konut değerinin yüzde 80’ine kadar kredi kullandırması beklenen Emlak Katılım Bankası Kaynak Kullanım Destekleme Fonu (KKDF) ve Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV) masraflarından muaf olarak konut kredisi kullandıracak. Bankanın kullandıracağı konut kredileri, Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi’nden (BSMV) ve Kaynak Kullanım Destekleme Fonu’ndan (KKDF) muaf tutulacak.

Emlak Katılım Bankası yabancılar için de konut kredisi verecek

Bankanın satın alınacak gayrimenkulün yüzde 50’sine karşılık gelecek şekilde, dolar veya euro cinsinden para birimiyle 10 yıl vadeye kadar konut kredisi kullandıracağı belirtiliyor.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin