“Emlak Bankası”, “Türkiye Emlak Katılım Bankası” olarak geri döndü

2001 yılında tasfiye edilen ve yeni adı Türkiye Emlak Katılım Bankası olan bankaya verilen faaliyet izni Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

0

Geçtiğimiz aylarda Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un “Emlak Bankası ile sektöre ve gayrimenkul ile alakalı işlere destek olmak adına ithal malların burada üretilmesini sağlamak adına hızlı bir kuruluş süreci işletiyoruz.” diyerek duyurusunu yaptığı ve yeni adıyla Türkiye Emlak Katılım Bankası’na Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun  (BDDK) verdiği faaliyet izni Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Atatürk’ün talimatıyla 3 haziran 1926 yılında Emlak Bankası adıyla kurulan ve yeniden faaliyete başlayacak olan Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın kısa zamanda ülke genelinde şubeleşmeye başlaması bekleniyor.

Bankaya faaliyet izninin verilmesi Resmi Gazete’de şu şekilde yayımlandı:

“Kurulun 26.02.2019 tarihli toplantısında, 26.02.2019 tarih ve 43890421-101.01.01-E.3768 sayılı yazı ve ekleri incelenmiştir. 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 10 uncu maddesi ile Bankaların İzne Tabi İşlemleri ile Dolaylı Pay Sahipliğine İlişkin Yönetmeliğin 7’nci maddesi kapsamında yapılan değerlendirme neticesinde, Türkiye Emlak Katılım Bankası A.Ş.’ye faaliyet izni verilmesine karar verilmiştir.”

 
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin