Elmas: “Bir ayda 3 milyar liralık satış bekliyoruz”

KONUTDER Başkanı Altan Elmas, başlattıkları yüzde 20 indirim kampanyasıyla bir ayda yaklaşık 3 milyar liralık konut satışı beklediklerini açıkladı. 

0

KONUTDER Başkanı Altan Elmas, başlattıkları yüzde 20 indirim kampanyasıyla bir ayda yaklaşık 3 milyar liralık konut satışı beklediklerini açıkladı.

Elmas, Bloomberg HT’ye yaptığı açıklamada, konut sektöründeki yeni kampanyanın detayları hakkında bilgi verdi.

Kampanyaya 41 firmanın atıldığını, kampanyada her projenin olmayabileceğini bu kararın firmalara ait olduğunu söyledi.

Elmas 1 ay içerisinde yaklaşık 3 milyar TL’lik bir hacim oluşturmayı hedeflediklerini belirterek, “Ama konut kredi faizlerinde indirim gibi tüm atılan adımların hepsini üst üste koyduğumuz zaman toplamda 150 – 220 bin civarında ilave konut satışı olabilir, bunun da 6 ayda toplamda 25 – 30 milyar TL’lik bir hacim doğuracağını söyleyebiliriz ” dedi.

“Kampanya sonrası zam yapılmayacak”

Kampanya sonrası konut fiyatlarına zam yapılıp yapmayacağı sorusuna ilişkin ise Elmas şu cevabı verdi:

“Bizler markaları olan firmalarız, böyle birşey bize yakışmaz. Bu dönemde fiyatları artırmamayı vaat ediyoruz. Son bir yılda %22 seviyesinde maliyet artışı söz konusu ama buna mukabil konut fiyatlarında örneğin İstanbul’da ortalama %6-7’lik artış var yani, son 1 ay içerisinde büyük bir fiyat artışı söz konusu değil. Belki 2. elde satan kişisel satıcıların fiyat ayarlaması olmuş olabilir ama sektör olarak fiyatları yukarı çıkartmamız doğru değil”
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin