Düşler Vadisi Riva’nın masal tadında villaları satışa sunuldu

Galatasaray'ın Riva'daki arazisinde hayata geçirilecek olan ve kamuoyu tarafından ilgiyle takip edilen Düşler Vadisi Riva projesinde avantajlı fiyatlarla satışlar başladı.

0

Emlak Konut GYO güvencesiyle Galatasaray Spor Kulübü’nün Beykoz Riva’da yaklaşık 1 milyon 150 bin metrekarelik arazisi üzerinde Yılmaz İnşaat tarafından hayata geçirilecek olan Düşler Vadisi Riva projesi; 18 ekim 2018 perşembe günü Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Keleş, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Galatasaray Spor Kulübü 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak, Galatasaray Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim ve Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen bir basın toplantısıyla tanıtılmasının ardından satışa sunuldu.

Yılmaz İnşaat tarafından 2 milyar liralık yatırım değeriyle; arazinin 869 bin 362 metrekarelik kısmında villalardan oluşacak şekilde planlanan Düşler Vadisi Riva’da kısa bir süre için villa satış fiyatları 1.069.000 TL’den başlıyor ve 5 milyon liraya kadar çıkıyor. Yılmaz İnşaat kendi bünyesinde uyguladığı bir proje ile firma bünyesinde kredilendirme yapıyor. Ortalama metrekare satış fiyatlarının 7 bin 500 TL seviyelerinde bulunduğu projede Yılmaz İnşaat bünyesinde yüzde 25 peşinle 48 ay 0.98 vade farkı oranıyla taksitlendirme imkânı sunuluyor.

Projenin birinci etabında büyüklükleri 152 ile 396 metrekare arasında değişen 509 villa natamam (dekorasyonsuz) olarak teslim edilecek. İlk etabı 36 ayda tamamlanacak olan projede konut alıcılarına bedeli mukabilinde isterlerse seçip villalarında uygulatabilecekleri dekorasyon alternatifleri sunulacak.

Kuzey Marmara Otoyolu aksının Anadolu Yakası’nda örnek niteliğinde bir yapılaşma olarak öne çıkan ve merakla beklenen proje Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 3. Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı, otoban ve çevre yollarıyla birlikte kolay ulaşım imkânına sahip bir lokasyonda konumlanıyor.

Basın toplantısının açılış konuşmasını yapan Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Keleş; “2017 yılında Emlak Konut ve Galatasaray arasında imzalandı. 1 yıl içerisinde basına tanıtılır hale gelmesinde Yılmaz İnşaat’ın Galatasaray’ın ve Emlak Konut’un büyük katkıları oldu. Proje 1 milyon 157 bin metrekarelik alan üzerinde gerçekleşecek olup, yaklaşık 207 bin metrekarelik kısmı özel orman alanı olacak. Bu bölgede doğal yaşamı ve doğal mimariyi öne çıkartan çok önemli bir çalışma gerçekleştirdik Emlak Konut GYO olarak projenin Riva bölgesine değer kazandıracağını söyleyebiliriz” dedi.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz de yaptığı konuşmasında “Galatasaray Kulübü tarihte belki de ilk defa bir arsa üzerinden bir spor kulübü kazanç elde ediyor.Arazimizde doğal yaşamla iç içe örnekbir projehayat buluyor. Emlak Konut’un burada bulunması müşterek bir yararlanma. Hem devlet hem Galatasaray yararlanıyor. Onların payı yüzde 20, bizim yüzde 80. Burası çok değerli bir arazi. Burada müthiş bir yerleşim var. Bu arazide hedeflerimizden birisi de; burada Galatasaray ilkokulunun olmasıdır. Bu konuda devlet olumlu yaklaşıyor. Riva deresinde bir arazimiz var. Orada kayıkhane yapmayı planlıyoruz. Kürekçilerimizin orada antrenman yaparak, Olimpiyatlar’da Türkiye’yi tanıtıp, madalya almasına çalışıyoruz. Bugün ulusların doğru algı ile tanıtmanın en doğru en sağlıklı yolu spordur” açıklamalarında bulundu.

Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz; 1973 yılından bugüne inşaat, taahhüt ve altyapı alanlarında faaliyet gösteren firmalarının 45 yıllık deneyimini Riva’daki bu değerli arsaya taşıdığını söyleyerek “Emlak Konut GYO güvencesiyle ve Yılmaz İnşaat’ın deneyimiyle burada yükselecek Düşler Vadisi Riva, bölgenin gelişiminde de örnek teşkil edecektir. İhale sürecinden bugüne üzerinde titizlikle çalıştığımız ve bugün sizlere sunduğumuz projemizle bölgenin doğal karakterine bağlı kalmayı esas aldık. Bu anlamda arazinin doğal vadi yapısına uygun şekilde konumlandırdığımız villaları, yatay bir düzlemde tasarladık. Toplam 2.8 milyar TL’lik yatırımla hayat bulacak Düşler Vadisi Riva projemiz ile doğal yaşamın gerektirdiği birçok unsuru projemize entegre ettik” şeklinde konuştu.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin