Doktorlar şehir hastanelerinin büyüklüğünden şikayetçi!

Türk Tabipler Birliği'nden Sağlı Bakanı Fahrettin Koca'ya gönderilen mektupta şehir hastanelerindeki aksaklık ve eksiklerle ilgili görüşler bildirildi.

0

Türk Tabipler Birliği’nden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya gönderilen yazıda doktorların nöbette yaklaşık 20 bin adım attığı, bölümler arasındaki mesafelerin uzak olmasının sağlık hizmeti sunumunda önemli engeller çıkardığı belirtildi.

Hürriyet’te Meltem Özgenç tarafından hazırlanarak yayınlanan habere göre, yatak başına kapalı alanın çok olması nedeniyle, doktorların nöbetleri sırasında uzun mesafeler katetmek zorunda kaldıklarını ifade eden Türk Tabipler Birliği Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman bu mesafelerin uzun olmasının acil müdahale edilmesi gereken vakalarda telafisi zor sonuçlar yaşanabildiğine dikkat çekti.

Şehir Hastaneleri tasarlanırken otelcilik hizmetlerinin ön planı çıkarıldığına değinen Adıyaman; ” Hastanelerin tasarımı yataklı tedavi hizmetleri sürecine uygun değil” dedi.

Tabipler Odası’ndan Bakan Koca’ya gönderilen yazıda; artan iş yükü nedeniyle günlük mesai sürelerini aşmak zorunda kalan meslektaşlarına hastanede yemek verilmemesinin dikkat çekici olduğu ve hastanedeki aksaklıkları ve eksikleri yönetime yazılı olarak iletme mekanizmalarının Sayıştay raporlarında da söz edildiği gibi işletilemediği ifadelerine yer verildi.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin