Doğa & Kış Turizmi ve Gayrimenkul Sektörü

Gayrimenkul proje pazarlaması ve satışı konusunda sektörün deneyimli ismi Bilge Özdemir Erciyes bölgesinde doğa-kış turizmi ve gayrimenkul sektöründeki etki ve önerilerini emlakdream.com için kaleme aldı.

0

Global Dünyada Bireylerin ulusal ve/veya uluslarası tatil tercihlerini o bölgelerde yerleşim tercihleri tamamlayabilmektedir. Ben ulusal ve uluslararası Gayrimenkul satışının yolunun; yatak satmadan geçtiğine dikkat çekmekteyim. Dikkat edin; ülkemizde bireylerin emeklilik hayallerini süsleyen Ege ve Akdeniz’de bu alt yapı vardır, yurt dışından gelen yerleşim tercihinde bu durum gözlenir.

Bu gelişme ülkemizde “marka şehir” konumlamasının önemini göstermektedir.

Kayseri Erciyes, uluslararası kayak pisteri ve tesisleri ile doğa ve kış turizminde önemli bir çalışmanın eserini ortaya koymaktadır.

Konaklama yaptığımız Erciyes Magna otel Genel Müdürü Sayın Aydın Sağlam engin kış otelleri tecrübesi ile Türkiye’nin dünya standartlarında kayak pistlerine sahip, yapılan yatırımlarla her gün gelişen kayak merkezi özelliklerine dikkat çekti:

  • 23 bin 750 metre uzunluğunda teleferik sistemi ile saatte 27 bin kişi taşıma kapasitesi,
  • 2’si Gondol olmak üzere toplam 18 adet mekanik tesis ile farklı noktalardan kayak yapma imkanı !
  • Zorluk derecelerine göre farklılıklar gösteren toplam 33 adet pist seçeneği ile benzersiz pistler…
  • 1 Kasım-1 Mayıs tarihleri arasında beş aylık oldukça uzun bir kayak mevsimi,
  • Soğuk ve yüksek irtifalı dağlara has toz kar özelliği ile daha hızlı ve akıcı bir kayak deneyimi,
  • yüzde 30-10 arasında değişiklik gösteren eğime sahip kayak pistleri….

3 bin 917 metre yüksekliğe sahip Erciyes Dağı, bulutları delen zirvesi, tepesinden eksik olmayan karı ve doğası ile “kaç gel” diyor insana…

Erciyes Dağı çevresinin, eski dönemlerden beri önemli bir yerleşme merkezi olma niteliğini koruduğu ve bu dağın eteğine yakın bir bölgede şehir merkezi  kurulduğu ve geliştiği gözlemlenmektedir.

Yayla ve 1500-1600 metreye kadar bağ ve bahçelerle dolu olan Türkiye’nin üçüncü Orta Anadolu’nun en yüksek dağı olan Erciyes, uluslararası kış sporları merkezi konumunu “dağ ve kış turizmi” ile birleştirerek “devre tatil” anlayışı ile geliştirilmelidir.

Havalimanına 25, şehir merkezine 20 km mesafe; devre tatil anlayışında önemli bir avantaj teşkil edecektir.

Bu önerimin gerçekleşebilmesi  Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın” liderliği ve bölgeye gönül veren yatırımcılar ile mümkün olabilecektir.

Ulaşımın son derece rahat olduğu Erciyes; bu güzelliklerini ve misafirperverliğini Dünya ve Türkiye’nin farklı yerlerinden gelecek ziyaretçilerle her mevsim paylaşmalıdır.

Bilge Özdemir
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin