26 Haziran 2024 Çarşamba
Ana SayfaManşetDevremülk satışları patladı..

Devremülk satışları patladı..

Tatil bölgelerinde konaklama fiyatlarındaki fahiş artışlar neticesinde devremülklere olan talebi yukarı yönlü patlattı..

Kızılbük GYO’dan Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan yazılı açıklamada; 1 Şubat – 29 Şubat 2024 tarihleri arasında 528 adet devremülk satıldığı, bu satışlardan 266 milyon 777 bin 478 TL ön satış cirosu elde edildiği, projede bugüne kadar toplam 26 bin 682 adet devremülk satışı gerçekleştirildiği ve yapılan devremülk satışlarına ilişkin toplam ön satış cirosunun KDV hariç 5 milyar 645 milyon 217 bin TL olduğu bildirildi.

Devremülk satışlarına talebin artmasını Kızılbük GYO Genel Müdürü Mahmut Sefa Çelik, “Nitelikli tatil fiyatları inanılmaz yüksek. Bu da devremülke ilgiyi artırıyor” diyerek yanıtladı.

Zira Türkiye’de yerli turist için bu yaz 5 günlük tatilin bedeli 200 bin TL’ye kadar çıkıyor. Haliyle gün sayısı arttıkça tatilin faturası da kabarıyor.

Mahmut Sefa Çelik, 100’e yakın farklı dairenin olduğu projenin bir hafta veya 10 günlük tatillerle kıyaslandığında kendini çok hızlı amorti ettiğini de söyledi ve şöyle devam etti:

“Sezonun en sakin döneminde fiyat aralığımız 300-350 bin TL aralığında değişiyor. 4 artı bir gibi büyük ünitelerde yaz döneminde bir haftalık devremülk 2.5 milyon TL. Bir kere alıyorsunuz ve tapusu ömür boyu sizin oluyor. Bu projede bireysel müşteri sayımız 15 bin. Bazı müşterilerimiz birden fazla dönem satın alıyor.”

1300’ün üzerinde civarında ünitenin olduğu projenin ilk etabında 550 devremülk olduğunu kaydeden Çelik, bu etabın yüzde 98’inin bittiğini vurguladı. İskan için müracaatların yapıldığını kaydeden Çelik, “Önümüzdeki sonbaharda ilk etap açılmış olacak” dedi.

(Kaynak: Patronlar Dünyası)

Kızılbük GYO Genel Müdürü Mahmut Sefa Çelik

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI