Dap Yapı’dan yeni ‘Sağlıklı Evler’ projesi.. “Nişantaşı Koru”

0

Dap Yapı iştiraki şirketlerden Eltes İnşaat ile İstlife ortaklığında Nişantaşı’da sağlıklı ev konseptinde hayata geçirilecek olan Nişantaşı Koru projesinde ön talepler toplanmaya başladı.

Emlak Konut GYO güvencesi ve Dap Yapı vizyonuyla geliştirilen proje, lokasyon olarak Amerikan Hastanesi ile Ihlamur Kasrı arasında yer alacak. Az katlı 5 blok olarak tasarlanan Nişantaşı Koru projesi, brüt alanları 85 ile 760 metrekare arasında değişen 161 konuttan oluşacak.

Nişantaşı’nda bir ilk olarak bahçe villa konforunda, daire büyüklüğüne sahip teraslara sahip konutlar üreteceklerini belirten Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, yeni projeleri ile ilgili şunları söyledi:

Dap Yapı, Nişantaşı’nda konut ve yaşam anlamında lüks ile doğayı buluşturuyor ve bir ilki gerçekleştiriyor. Bahçe Villa konforunu, Nişantaşı’nda şehrin kalbine taşıyor. İlk defa sunulan bu bahçe villa yaşam seçeneğinde, evinize ister binadan isterseniz bahçenizden gireceksiniz. Çocuklarınız bahçede oynarken, havuzunuzda keyifle vakit geçireceksiniz.

Doğanın ‘iyileştirme’ gücünün ön plana çıkarıldığı Dap Yapı Nişantaşı Koru projemizde temiz hava ve bol oksijen; daire büyüklüğünde olan villa konforundaki teraslar, salonlar, yatak odaları ve mutfaklardan evinizin içine dolacak. Başta Ihlamur Kasrı olmak üzere komşusu olduğunuz 60 bin metrekare alana sahip adeta küçük bir orman olan koru alanından gelen bol oksijen sayesinde, şehrin merkezinde olmanıza rağmen, kendinizi ormanda yaşıyormuş gibi zinde hissedeceksiniz.”

“Nişantaşı Koru projesi yatırımcısına yüzde 100’ün üzerinde kazandıracak”

“Emlak Konut Güvencesi ve Dap Yapı vizyonuyla hayata geçecek olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan dünya başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, yıllar sonra bile değerine değer katacak bir eser olacak. Nişantaşı bölgesindeki konutların neredeyse tamamı döviz ile satılıyor. Biz Dap Yapı olarak, dövizin ağırlıklı olduğu bu piyasada Türk lirası ile vadeli satış yaparak, konut alıcısını hem kur riskinden koruyor hem doğru bir yatırım yaparak kazanç elde etmelerini sağlıyor hem de sağlıklı ev konseptimizle sağlıklı ve güvenli bir yaşam sunuyoruz. Nişantaşı ve civarında yer alan bölgede son 10-15 yılda yapılan konutların piyasa değerlerini incelediğimizde, ön talep dönemi fiyatlarımızın bölgenin %40 altında olduğunu görüyoruz. Bu nedenle projemizin %100’ün üzerinde bir prim potansiyeli olduğunu söyleyebiliriz.”

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz

“Sağlıklı Evler” konsepti nedir?

Sağlıklı Evler’i Çekmeköy’deki Ormanköy projesiyle yapmaya başladıklarını belirten Ziya Yılmaz, bu konseptteki evlerin taşıdığı nitelikleri şöyle özetledi:

1- İhtiyaç duyulduğu anda yürüyerek çıkılabilecek yükseklikteki evlere sağlıklı ev diyoruz.

2- Sağlıklı evlerde bahçe yoksa teras, teras da veremiyorsanız kesinlikle geniş balkona yer vermelisiniz. Nişantaşı projemizi, tamamen kişiye özel detayların düşünüldüğü ‘lüks tekne’ ve villa konforu mantığıyla tasarladık.

3- Sağlıklı ev, orman, koru veya yeşil alana sahip olmalı. Yapılan çalışmalar gösteriyor ki; yeşillikler içinde yapılan spor aktiviteleri hem fiziksel hem de ruhsal anlamda kronik hastalıklara da iyi geliyor. Biz bu anlamda tamamen ‘orman içi’ mantığıyla Nişantaşı’nda yeşil bir proje hayata geçiriyoruz.

4- Dördüncüsü ise havalandırma sistemi… Bu açıdan bakıldığında ‘Sağlıklı Ev’ dediğinizde, her dairenin havalandırma sisteminin korona sürecindeki sağlık kriterlerine uygun olarak tasarlanması ve kesinlikle birbirinden ‘bağımsız’ olması ve doğal havalandırma olması gerekiyor.

5- Beşinci ve son kriter ise en son deprem yönetmeliğine göre inşa ediliyor olması…

 
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin