DAP Yapı yeni projelere başlama kararı aldı

0

Gayrimenkul sektörünün önde gelen ve geliştirdiği özgün mimaride projeleriyle dikkat çeken DAP Yapı, 2 yıl aradan sonra beklettiği projelerine başlama kararı aldı.

İstanbul ve İzmir’de inşaatları ve satışları devam eden projeleri olan DAP Yapı’nın başlamayı planladığı 4 yeni projesinin tamamı İstanbul’da hayata geçirilecek.

Düşen konut kredi faizleri ve ekonomi politikalarındaki üretimi destekleyici adımlarla birlikte gayrimenkul sektöründe yeni bir hareketliliğin başladığını belirten DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz; ” “Sıfır konutta kredi faizi yüzde 0.79’lara indi. Biz faizdeki bu rakamları 2013’lerde görüyorduk. Kredi çekerken 60 aydan fazla vade kullanırken sıkıntı yaşayabiliyordunuz. Şimdi ise 180 ay konut kredisi kullanabiliyorsunuz. Yüzde 24’leri aşan, yüzde 35’lerin konuşulduğu bir faiz ortamından bugün tek haneli faizlerin görüldüğü bir ortama geldik. Ekonomideki durağan dönem iyi yönetildi, yatırımlar teşvik edildi. Ülkemizin yatırım ortamına ve geleceğine olan güvenimizle bu dönemini çok iyi değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.

İlk projelerine Çekmeköy’de başlayacaklarını açıklayan Yılmaz, yatay mimaride yapacakları 1200 konuta şimdiden 44 bin ön talebin geldiğini söyledi.

DAP Yapı’nın başlayacağı projeler Çekmeköy, Nişantaşı, Beykoz ve Pendik’te inşa edilecek. Yaklaşık 5 bin konutun üretileceği 4 projede 8 bin kişiye istihdam sağlanacak.

“Uygun fiyatlı nitelikli konut bulmak mümkün olmayacak”

Son iki yılda sektör genelinde yeni projeler geliştirilmediğine dikkat çeken Yılmaz, yeni alınan ruhsatlarda büyük düşüş olduğunu, konut stoklarında ciddi bir dengelenme süreci yaşandığını ifade ederek “2020’nin 6’ıncı ayından sonra konut stoku öyle bir noktaya gelecek ki, tüketici konut almak istese dahi kendine uygun nitelikli konut bulmakta zorlanacak. Önümüzdeki dönemde uygun fiyatlı, nitelikli konut bulmak mümkün olmayacak” şeklinde konuştu.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin