20 Mayıs 2024 Pazartesi
Ana SayfaVideolarBasın ToplantılarıChapmans Yard projesi ile Birmingham'ın renkli dünyasına yatırım fırsatı ...

Chapmans Yard projesi ile Birmingham’ın renkli dünyasına yatırım fırsatı …

Elevate Property Group’un , İngiltere’nin Birmingham şehrinde hayata geçirdiği Chapmans Yard projesi ilk defa Türkiye’de satışa çıkarıldı. Düzenlenlene Basın toplantısında projenin Türkiye satış organizasyonunu üstlenen GRED ‘in CEO ‘su Meltem Türker projenin yapım şirketi Elevate Property Group Başkanı Steve Dood ,Elevate Property Group’un  satış direktörü David Hofton ve diğer yöneticilerinin katıldığı toplantıda Chapmans Yard projesi basına tanıtıldı. Birmingham’ın merkezinde konumlanan projede 111 konut yer alıyor.1+1 ve 2+1 dairelerden oluşan projede satış fiyatları 263 bin pound’tan başlıyor.Chapmans Yard Projesinin Nisan 2025’te  teslim edilmesi planlanmakta.

Ödeme Koşulları oldukça cazip

Ödemesi %20’i  peşin kalanı %80 anahtar teslimide alınıyor. Kalan %80 meblanın ödemesi için İngiltere’de mortgage kredisi kullanılabiliyor.1+1 bir daire için 260 bin pound bir yatırımla yaklaşık ayda 1350 pound-1650 pound arasında kira getirisi alıyorsunuz.

Birmingham Chapmans Yard projesi

Londra’ya çok yakında hayata geçecek hızlı tren ile 49 dakikada mesafede olan BİRMİNGHAM’a yatırım yapmanın birçok avantajları olacağını ifade eden GRED ‘in CEO ‘su Meltem Türker konuşmasında şunlara değindi;

KF,Savills ve JLL şirketlerinin araştırmalarına göre Birleşik Krallık’taki son bir yıldaki konut fiyat artışı %5.5.Londra’daki konut fiyat artışı %2.9, West  Midlands konut fiyat artışı %8.6 .Önümüzdeki 5 yıl içerisinde  Birmingham %18.3 ile Birleşik Krallık’taki tüm şehirler içerisinde en yüksek konut fiyat artışı beklentisine sahip.

Birmingham, şu anda 88.000 öğrenciyle İngiltere’deki en büyük ikinci öğrenci nüfusuna sahip beş üniversiteye sahiptir.

Birmingham, ülkedeki en yüksek mezun tutma oranlarından birine sahip;mezunların  %49’u şehirde kalmayı tercih ediyor. Bunun nedeni birçok kurumsal firma Birmingham’a taşınıyor.İş bulmak çok kolay.Bu, Birleşik Krallık’taki herhangi bir şehir arasında en yüksek oran.Bu yılda yaklaşık 12.000 mezun demek.Bu da yeni konut ihtiyacını ortama çıkarıyor.

Londra’dan Birmingham’a taşınan yüksek gelirlilerin sayısında artış yaşandı. Experian’ın verilerine göre şehre taşınan insanların kazançlarının  yılda 70.000 £’un üzerinde olduğunu ve  sayısının geçen yıl bir önceki yıla göre %26 arttığını gösteriyor. Yıllık ortalama 7.500 kişi Londra’dan Birmingham’a taşınıyor; pandemi sonrası rakamlar bunun 2021’den bu yana önemli ölçüde arttığını gösteriyor.

Arz konut ihtiyacını karşılamıyor 

Mart 2022’ye kadar olan 12 ayda şehir genelinde konut stokuna 3.893 net ilave konut eklendi – pandemiden etkilenen önceki yıla göre %9 düşüş yaşandı.Hükümetin konut ihtiyacını hesaplamaya yönelik Standart Yöntemi kullanılarak ortaya konan yıllık gereksinim 7.000 konuttu.Son 12 ayda 3.959 konut açığı oluştu.

Her yıl artan yaklaşık 12.000 Mezun ve ortalama 7.500 Londralı göçmenin toplamı 19.500  kişiye tekabül ediyor ve ortalama talebi ulusal ortalamanın ve Manchester gibi önemli bölgesel şehirlerin çok üzerinde artırıyor.

Kiralar yüzde 14 arttı

Artan ipotek oranları ve satın alınabilirlik, kiralık ürünlere olan talebin artmasına neden oluyor.Birmingham genelinde talep edilen ortalama kiralar geçtiğimiz yıla göre %14 arttı.Önümüzdeki 5 yılda %20 ye yakın artması bekleniyor.Geçtiğimiz yıllarda 1+1 daireyi 800 pounda kiralayabilinir iken bu sıralar 1350 poundun altına ev tutamıyorsunuz.

Kira getirisi yıllık yüzde  6.3 ile 8.7 arasında

Projenin kira getirisi yıllık yüzde  6.3 ile 8.7 arasında.260 bin pound bir yatırımla yaklaşık ayda 1350 pound-1650 pound arasında kira getirisi alıyorsunuz.

Birmingham’da inşa edilen yüksek kaliteli yeni inşa edilmiş dairelerin azlığı, genellikle kiralanabilen yeni inşa edilmiş binaların fiyatlarının artmasına sebep olmaktadır.

Birmingham, Avrupa’daki en genç ortalama nüfusa sahiptir; bu, Birleşik Krallık’taki büyük şehirler için temel kiralık demografisidir ve Birmingham’ı kıtada yatırım yapılabilecek en iyi yerlerden biri haline getirmektedir.

Avrupa’nın yatırım yapılabilecek en iyi 10 şehri arasında 

Savills, JLL ve Knight tarafından Avrupa’nın yatırım yapılabilecek en iyi 10 şehri arasında yer aldı.

Birmingham’da Venedik’ten daha fazla kanal bulunmakta. Tam 56 kilometre su yolu!.

Birmingham, 10 katli yapısıyla Avrupa’nın en büyük halk kütüphanesine sahiptir.

St Chad Katedrali, Londra’daki Big Ben ve Parlamento Binası’nı tasarlayan mimarj

Augustus Pugin tarafından tasarlanmıştır.

Spor ve eğlence

Birmingham dünyanın ilk futbol ligi olan FA Cup’] başlatmıştır. FA Cup Birmingham’da kurulmuştur. Aston Villa Birmingham’lıdır.

JRR Tolkien, Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit’i Birmingham’da yazmıştır. Kendisi Birmingham’da yaşamıştır ve kitaptaki ikiz kuleler, Edgbaston su tesislerindeki kulelere dayanmaktadır.

Birleşik Krallık’ın çalışan en eski sineması Birmingham’dadır, 1909’dan beri faaliyettedir!

Tarihi bilgiler

Birmingham Jewellery Quarter (Mücevher Merkezi), Birleşik Krallık’ta üretilen tüm mücevherlerin %40’ını üretmektedir.

1776 yılında James Watt ve Matthew Boulton endüstriyel buhar makinesini geliştirmiştir. Bu gelişme tüm Sanayi Devrimi’nin dönüm noktası olarak kabul edilmektedir.

Land Rover’ın evi Birmingham’dır ve şehirde 1948’den beri 2 milyondan fazla Land

Rover ve Defender üretilmiştir.

Birmingham, eskiden Birleşik Krallıktaki en büyük silah üreticilerindendi. Şehirde halen silah mahallesi olarak adlandırılan bir bölge bulunmaktadır,

Birmingham, Londra dışında Birleşik Krallık’ta en fazla Michelin yıldızlı restorana sahip şehirdir.

Cadbury Chocolate Empire (Çikolata İmparatorluğu) 1824 yılında Birmingham,

Bournville’de kurulmuştur. Bournville’deki elektrik direkleri, çikolata ambalaj kağıtları nedeniyle mor renktedir.

 

PROJE BİLGİ FORMU

Ayla Özer
Ayla Özer
1969'da Bursa'da doğdu. Evli ve bir kız çocuk sahibi. İlk, orta ve lise eğitimini İnegöl Lisesinde tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünnden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında Bursa'da Barışçı Ajansta müşteri temsilcisi olarak başladığı iş hayatına 1992 yılında Sabah Gazetesi Reklam Satış, TGRT Televizyonu Reklam Müdürlüğü, Vatan Gazetesi Reklam Direktörlüğü olarak devam etti. 2011'de emlakdream.com'uu kuran Ayla Özer halen emlakdream.com'un Yayın Yönetmenidir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI