Büyükyalı’nın Fendi Casa bloğu satışa sunuldu

Yaşamın eylül 2019'da başlayacağı İstanbul'un ikonik projelerinden Büyükyalı'nın Fendi Casa şıklığıyla tasarlanan evlerden oluşan bloğu satışa çıktı.

0

Emlak Konut GYO güvencesiyle Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat ortaklığında Zeytinburnu sahil yolu üzeri Kennedy Caddesi’nde 111 bin metrekarelik arazi üzerinde hayata geçirilen ve yaşamın eylül 2019’da başlayacağı Büyükyalı projesinin Fendi Casa şıklığıyla tasarlanan evleri; 24 ocak 2019’da Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık ve Luxury Living Group CEO’su Olga Vignatelli ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısıyla sektör temsilcilerine ve yatırımcılara tanıtılmasının ardından ortalama 24 bin lira metrekare fiyatıyla satışlara sunuldu.

Basın toplantısında yaptığı konuşmasında; lüks yaşam tarzının önde gelen şirketi Luxury Living Group ile kısa bir süre önce iş birliğine imza attıklarını hatırlatan Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, Luxury Living Group’un en önemli markası Fendi Casa’nın Miami ve Dubai’nin ardından sadece Büyükyalı için Türkiye’ye geldiğini ifade ederek Fendi Casa’nın dünya modasına her dönemde damga vuran Fendi çizgisinin, bir yaşam alanındaki karşılığı olarak Büyükyalı’da özel bir blok şeklinde hayat bulduğunu dile getirdi.

Lüksün ancak hayata değer kattığında, insanları mutlu ettiğinde ve yaşamı kolaylaştırdığında gerçek lüks olduğuna dikkat çeken Ahmet Akbalık, “Fendi Casa’nın trendleri belirleyen özel tasarımları ve Büyükyalı’nın zamansız çizgileriyle, şıklık ve konforu yeniden tanımladık. Fendi Casa bloğumuzu hayata geçirirken, ince eleyip sık dokuduğumuz bir süreç geçirdik. İlk önce Büyükyalı mimari ekibimiz İtalya’ya giderek, renk ve materyal seçimleri yaptı. Ardından Fendi Casa ekibi İstanbul’a geldi ve ekiplerimiz her bir detay için, birlikte büyük bir özenle çalıştı. Gelinen son noktada Fendi Casa, Büyükyalı’nın ruhuna uygun, “terzi dikimi”, çok özel tasarım çözümleri üretti. Bloğumuzun, lobisinden ortak alanlarına, dolaplarından parkelerine, kapı kollarından armatürlerine kadar her detayda Fendi Casa ruhunu hissetmek mümkün.” dedi.

Büyükyalı’da her yaşam tarzının konfor anlayışına ve ihtiyaçlarına uygun daire seçenekleri olduğunun altını çizen Akbalık, zengin yaşam seçeneklerine sahip Büyükyalı’yı Fendi Casa daireleriyle taçlandırdıklarını belirterek dünyanın en iyi evlerini tasarlayan Fendi Casa ile konut alıcılarının, teslim aldıklarında baştan dekore etmeye ihtiyaç duymayacakları, sadece tefrişlendirip oturabilecekleri, İstanbul’un en şık evlerini ve bloğunu hayata geçirdiklerini söyledi.

Fendi Casa bloğunun terasında yer alan ve Boğaz manzarasına karşı konumlanan Lounge alanı ile burada yaşayacak olan insanlara keyifli vakit geçirebilecekleri bir ortam sunacaklarını söyleyen Ahmet Akbalık; bu alanın en önemli ayrıcalığının blok terasındaki sonsuzluk havuzu olacağını kaydetti. Sıra dışı bir deneyim yaşatacak olan bu havuzda, Marmara Denizi, İstanbul Boğazı ve Tarihi Yarımada manzarasına tepeden bakarak yüzmenin keyfini hayal etmek bile insana huzur ve mutluluk vereceğini dile getiren Akbalık; “Bu havuzda İstanbul ayaklarınızın ve kulaçlarınızın altında… Sakinlerimiz, masmavi Marmara’nın ve İstanbul Boğazı’nın karşısında, tarihi koklarken, martılara gülümseyerek yüzecek. İddialıyız, böyle sıra dışı bir yüzme deneyimini Büyükyalı dışında başka hiçbir yerde yaşamak, görmek mümkün değil.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Basın toplantısında bir konuşma yapan Luxury Living Group CEO’su Olga Vignatelli de “Ahmet bey ve ekibinin bir rüyayı gerçekleştirdiği için teşekkür ediyorum” diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Biz bugün burada bir devrimi kutluyoruz, o devrim de Büyükyalı… Bu bağlamda Özak grubun bizler için organize ettiği markalı projelerden söz etmek istiyorum. Mimari bir hizmettir yapıdır ama aynı zamanda bir sanattır bu bağlamda Roma’yı, Atina’yı gözünüzde canlandırın. Bir semtin ve medeniyetin sembolü mimaridir. Türkiye de bunun olağanüstü örneği. Lüks konsepti daha önceki yüzyıllardaki anlamından uzaklaştı artık güç gösterisi anlamına gelmiyor. Daha modern ve çağdaş, farklılığı ve seçkinliği ortaya çıkaran bir lüks anlayışı var artık. müşterilerimiz artık hükümdarlar değil, artık müşterilerimiz firmalar. Fark yaratmak ve seçkinlik sunmak isteyen firmalar. Bugün sözünü ettiğimiz Büyükyalı projesi de böyle bir proje. Lüks kelimesinin kökeni Latincede; coşkunluk ve taşkınlık anlamına geliyor. Eski Yunancada ise ezber bozmak ve benzersizlik anlamına geliyor. Bugün ise çağdaş dünyada lüks kelimesi anlamı hayal ettiğimiz farklı bir yaşam tarzı. İstisnai, benzersiz ve ender görülen yaşam tarzı anlamına geliyor. Sadece çok kısıtlı bir gruba ait bir yaşam tarzından bahsetmiyoruz. Günümüzde evrensel olarak bilinen markalar ile tasarım dünyası arasında bağ kurarak buna markalı proje diyoruz. Ortaya markalı bir geliştirme projesi ortaya çıkıyor. Özak; Büyükyalı ile İstanbul’daki ilk markalı proje örneği oldular.  Tasarım dünyasında markalı proje konseptinin icadı oldu. Bu kadar olağanüstü bir tecrübe ardından ben Büyükyalı projesine başarılar diliyorum ve bir sonraki projelerini aynı zamanda dış markalı projeler yapmalarını diliyorum. Bugün ziyaret edeceğiniz proje aslında bize lüksün benzersizliğin ve zenginliğin ne demek olduğunu bize çok iyi anlatıyor. Aynı zamanda bir sembol. Her bir köşede Fendi Casa ruhunu hissetmek mümkün olacaktır. biz bu proje gerçekleştirirken İstanbul ve deniz manzarasından ilham aldık. Denizin etkisi eve her bir köşesinde hissedilebiliyor. Bu tür faaliyetler çok geniş ölçekteki alanın kalitesini arttırmak için bir vesile aslında. Büyükyalı da işte tam olarak böyle bir proje; sunulan hizmetlerin kalitesi ve müşteriye özel tasarımlar. mimari lüks ve marka arasındaki ilişki arasında inşa edilir ve benzersiz çoğaltılamaz bir yaratım sürecinin ifadesidir.”

Büyükyalı ile ‘fayda odaklı lüks’ anlayışına sahip, İstanbul’un en şık evlerini hayata geçirdiklerini dile getiren Vignatelli; “Bunun için çok çalıştık, birlikte çok büyük emek verdik. İstanbulluların, her ayrıntısı Büyükyalı’ya özel tasarlanan Fendi Casa bloğunu çok beğeneceğine inanıyoruz.” diyerek konuşmasını tamamladı.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin