Bodrum’a Büyükşehir’den 748 milyon liralık dev yatırım..

0

Bodrum’da düzenlenen belediye başkanları koordinasyon toplantısında konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Bodrum’da 748 milyon TL değerinde yatırım gerçekleştirdiklerini belirterek bunun Bodrum tarihinin bir dönemde yapılan en büyük yatırımı olduğunu söyledi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın ev sahipliğinde yapılan koordinasyon toplantısına Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat,  Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Büyükşehir Genel Sekreter ve Daire başkanları katıldı.

Toplantıda konuşan Bodrum Belediye Başkana Ahmet Aras, Muğla’nın değiştiğine dikkat çekerek, “Bölgemizi ilgilendiren konularda bilgi almak ve fikir alışverişinde bulunmak amacıyla toplanıyoruz. Özellikle bölgemiz büyük bir değişim içerisinde. Muğla değişiyor. O yüzden sık sık bir araya gelerek bu değişimi birlikte yürütmek durumundayız. Ortak bir dil oluşturuyoruz. Amacımız bu topraklar da sosyal belediyecilik anlayışı ile daha iyi hizmet üretmek. Büyükşehir Belediye başkanımıza da Bodrum’a ve Muğla’ya kazandırdığı yatırımlar için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bodrum’a yapılan yatırımları Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise, “Altyapı yatırımlarının toplamı 650 milyon, diğer yatırımlar 98 milyon TL. Bodrum otogarı bitti.  Yerlerin ihalesine çıkıldı. Oldukça yüksek bir müracaat var. O ihaleler bittikten sonra otogar aktif hale gelmiş olacak. Bunlarda yaz sezonu başlangıcına kadar bütün sistem oturmuş olacak. Bodrum’a toplam olarak 748 milyon TL yatırım yapılmış olacak. Geriye dönük baktığınızda bir dönemde, 2 dönemde yapılan yatırımlara baktığınızda Bodrum’un bu zamana kadar aldığı en büyük yatırımdır. Bu rakam bir rekordur” diye konuştu.
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin