BATIŞEHİR 2.ETAP FİYATLAR 141 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

0

 

TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO ile EGEYAPI Group ve diğer bir TOKİ iştiraki olan Emlak Pazarlama İnşaat A.Ş.’nin (EPP) işbirliğiyle gerçekleştirilen Batışehir ,EGEYAPI Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı ve Emlak GYO Genel Müdür'ü Murat Kurum'un katıldığı basın toplantısı ile satışa sunuldu.

İlk etabın %70’i satıldı

E-5 ve TEM Otoyolu’nun kesiştiği bölgede hayata geçecek “Batışehir” projesinin, ilk etabında bulunan 1020 konutun yüzde 70’i yaklaşık 2 ay gibi kısa bir sürede satıldı. 650 konutun satışının tamamlandığı proje 2013 yılının Ağustos ayında teslim edilecek ilk etabın ardından 2014 yılında proje tamamlanmış olacak.

“İkinci etap satışları başladı”

Tüketicilerden gelen yoğun talep nedeniyle ilk etabın satışına planlanan tarihten önce başladıklarını belirten EGEYAPI Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, “Tamamlandığında Avrupa’nın en büyük karma inşaat projesi olacak “Batışehir” tüketicilerden büyük ilgi gördü. Bunun en büyük nedeninin lokasyon, mimari konsept, tüm ihtiyaçları tek bir çatı altında toplanması ve uygun ödeme koşullarına sahip olması” olduğunu söyledi.

İlk etap için gösterilen yoğun ilgi sonucu satış ve mimari ekibin ikinci etabın satış hazırlıklarına hız verdiğini söyleyen İnanç Kabadayı, “İlk etapta bugüne kadar toplam 1020 konutun yüzde 70’ini sattık. Bir yandan birinci etapta satışlarımız sürerken bugün itibarıyla ikinci etabın satışlarına başlıyoruz. İkinci etabımızda birinci etap gibi 1+0’dan 4+1’e kadar 14 farklı tipte toplam 903 konuttan oluşuyor. Bu etaptaki konutlarımızın metrekare satış fiyatı 2 bin 450 TL’den başlıyor. Erken davranarak konut almaya gelenler istedikleri özellikteki dairelere sahip olma şansını yakalayacak” dedi. İnanç Kabadayı projenin tamamlandığında yüzde yüz getiri sağlamasını beklediklerini de ifade etti

“Ulusal ve uluslararası markalarla görüşüyoruz”

İçerisinde 3 bin 123 adet konut ve rezidans, bir şehir oteli, prestijli ofisler, özel eğitim kompleksi, açık alışveriş çarşısı, kulüp binası, açık ve kapalı yürüyüş-koşu-gezi-parkurları spor salonları ve 100 bin metrekare yeşil alan bulunacak Batışehir, tamamlandığında içinde 15 bin kişinin yaşayacağı bir kent haline gelecek ve tasarımıyla Türkiye’nin en iddialı projelerinden biri olacak. Proje içerisinde yer alacak otel ve özel eğitim kompleksi için ulusal ve uluslararası konusunda uzman birçok ünlü firma tarafından kendilerine teklif geldiğini belirten İnanç Kabadayı, yakın bir zaman içerisinde bu isimlerin netleşeceğini söyledi.   

“1 milyon metrekare inşaat alanı”

EGEYAPI GroupYönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, “Daha önce Orion Park, Şifasuyu Konakları, Abdi İbrahim Merkez Ofis, Panorama Villaları, Valide Sultan Konakları gibi projeleri bitirdik. Shangri-La Oteli, İz Tower, İz Park ve İz Office gibi projelerin inşaatına devam ediyoruz. 818 bin metrekarelik Batışehir projemizle birlikte toplam devam eden inşaat alanımızı 1 milyon metrekareye çıkarmış olacağız” diye konuştu.  

Lokasyonu ve yeşil alanıyla yaşam standartlarını değiştirecek!

İstanbul TEM Otoyolu cepheli çok önemli bir lokasyonda yükselen dev şehir, İstanbul’un yeni kesişim noktası olarak anılacak. Doğan Medya Center ile Dünya Gazetesi’nin hemen karşısında, İstoç Oto Center’ın yanında yer alan TEM otoyoluna 800 metre cepheli arsanın önünden günde yaklaşık 200 bin araç geçiyor. Basın Ekspres Yolu’na 2, Maslak ve Atatürk Havalimanı’na ise 10 dakika mesafede bulunan projenin çevresinde yürüme mesafesinde iki metro istasyonu açılacak. Bu hatlar inşaat ve planlama halinde olan Beşiktaş-Bağcılar ve Bakırköy-Bağcılar hatları olacak.

Batışehir’de yaşayanlara 100 bin metrekare açık ve yeşil alan sunacaklarını belirten İnanç Kabadayı,tasarımı, lokasyonu, yeşil alanı ve sunduğu sosyal hizmetlerle projenin sakinlerine eşsiz bir yaşam alanı sunduğunu söyledi.

Cazip Ödeme Koşulları

Avrupa’nın en büyük karma inşaat projesi Batışehir’de 1+0 daireler 141 bin TL, 1+1 daireler 174 bin TL, 2+1 daireler 263 bin TL, 3+1 daireler 377 bin TL ve 4+1 daireler 589 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. Ayrıca, Batışehir’den konut almak isteyenlere üç ayrı avantajlı ödeme koşulu da sunuluyor. 

1– %1 ön ödeme yapan müşteri  peşinatın kalan %24 kısım  Haziran 2013 'e vade farksız  öteleyebilecek ,kalan bakiye 120 aya kadar taksitlendirilecek.

2– %30 peşin alınacak ,Toplam tutarın %20 'lik kısmını vade farksız Aralık 2012 de ödenecek ,kalan %50’si firmanın uyguladığı aylık 0,79   faiz oranı ile 36 ay vade yapılabilecek.

3-%50 peşin kalan %50 kısmı  24 aya kadar sıfır faizle ödeme imkanına  sahip olabiliyorlar.

Emlak GYO’dan  2011 yılında 9 proje daha satışa sunulacak

Emlak GYO Genel Müdür'ü Murat Kurum yaptığıkonuşmada 2011 yılının kalan kısmı içerisinde, Ataşehir doğu, Ataşehir Uluslararsı finans merkezi, Tuzla, Şişli, Ayazağa Maslak, Halkalı, Bahçeşehir ve Ispartakule bölgelerinde bulunan,  yaklaşık 1.3 milyon m2 inşaat alanlı 13.160 konut ile 300 bin m2 inşaat alanlı muhtelif ticari ünitelerin olduğu , toplam 9 projenin  satışa sunulacağını ifade etti.

Bu projelerin satış toplam gelirinin en az 6.55 milyar TL ve Emlak Konut’ un payının da en az 2,55 milyar TL civarında gerçekleşmesi beklenmektedir.

Murat Kurum;”Projelerdeki satışların %30 ile %70’inin işlerin başında gerçekleşeceği düşünüldüğünde, mevcut gelirlerimize ilave olarak 1 milyar TL’ nın üzerinde bir satış geliri elde etmeyi hedeflemekteyiz” dedi.

Bu projelerin satış toplam gelirinin en az 6.55 milyar TL ve Emlak Konut’ un payının da en az 2,55 milyar TL civarında gerçekleşmesini beklediklerini ifade etti.

Projenin mimarı Bünyamin Derman 7 si yabancı  6 sı Türk olmak üzere  13 mimari grubun katıldığı yarışmayı kazanarak bu projeyi yapmaya başladıklarını.

Çokgenç bir ekiple Avrupa'nın en büyük metrekare inşaat alanına sahip böyle büyük bir projeyi  üslenerek aslında kendilerini de test ettiklerini ifade etti."Birbirine benzemeyen bloklardan oluşan,bittiğinde İstanbul'un sülietine yakışan ,Karadeniz'in dağları ile ilişki kuran bir life park ,batıya yakın bir şehir kurduğumuzu düşünüyorum" dedi.

Batışehir satış ofisi:444 5 343 – www.batisehir.com

 
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin