Başakşehir’de güncel gayrimenkul raporu

Konut fiyatlarının son 5 yıl içinde ortalama yüzde 44 artış gösterdiği Başakşehir'de dairelerin metrekare satış fiyatları da 3 bin 175 liraya çıktı.

0

İstanbul’un Avrupa Yakası ilçelerinden Başakşehir 104,33 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahip. Toplam 9 mahallesinde 397 bine yaklaşan nüfusa sahip olan ilçenin kuzey ve kuzeybatısında Arnavutköy, kuzeydoğusunda Sultangazi, doğusunda Esenler, güneyinde Avcılar, Küçükçekmece ve Bağcılar ve batısı ile güneybatısında Esenyurt ilçesi bulunuyor. Yeni gayrimenkul projelerinin gözde lokasyonlarından biri olan ve önemli raylı sistem ulaşım olanaklarına sahip ilçenin sınırları içinden geçecek olan Kanal İstanbul projesi ve yapımı hızla devam eden İstanbul’un üçüncü havalimanına olan yakınlığı Başakşehir’in değerine değer katacak.

Başakşehir’de ocak 2018 tarihi itibarıyla gayrimenkul raporu

Gayrimenkul değerlendirme ve analiz çalışmaları yapan endeks.com sitesinde yer alan gayrimenkul ilanlarına göre ilçede konut fiyatları ortalama olarak yüzde 44 artış kaydederken ortalama metrekare satış fiyatları 3 bin 175 liraya, ortalama konut satış fiyatı 422 bin TL’ye çıkarken konutlarda ortalama geri dönüş süresi de (amortisman süresi) 24 yıl olarak ölçüldü.

Kanal İstanbul projesinin ilçede en fazla değer artışını; Güvercintepe, Şahintepe, Kayabaşı ve Altınşehir mahallelerinde sağlaması bekleniyor.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin