Bakan Kurum, İstanbul Finans Merkezi inşaatının bitiş tarihini verdi..

0

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum İstanbul Finans Merkezi inşaatının yüzde 60 oranında tamamlandığını belirterek proje inşaatının bu sene aralık sonu itibarıyla tamamlanacağını söyledi.

Yapımı devam eden İstanbul Finans Merkezi inşaatını ziyaret eden Kurum, İstanbul’da ülkenin finans geleceği için çok önemli bir proje yürüttüklerini vurguladı.

Yaklaşık 300 bin metrekare arsa alanı üzerinde 2.5 milyon metrekare inşaat alanına sahip merkezin inşasının hızla sürdüğünü ve projede 7 bin 500 kişinin çalıştığını ifade eden Bakan Kurum proje ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Hazine ve Maliye Bakanlığı ile birlikte yürüttüğümüz İstanbul Finans Merkezi Projesi, şu anda yüzde 60 seviyesine gelmiş durumda. İnşallah 2021 yılı Aralık ayı sonu itibarıyla İstanbul Finans Merkezi inşaatını tamamlamış olacağız. Merkezi İstanbulumuza, ülkemize, tüm Ortadoğu ve dünyamıza kazandırmış olacağız. 1 kilometre yürüyüş yolu ve içinde sosyal donatıların olduğu Finans Merkezi’nde gerek okul gerek donatı anlamında cami, alışveriş alanlarıyla birlikte belki dünyada tek diyeceğimiz bir finans merkezi inşasını büyük gayret ve özveriyle yürütüyoruz. Amacımız ve hedefimiz 2021 yılı sonuna söz verdiğimiz gibi inşaatını tamamlamaktır.

Cumhurbaşkanımızın deyimiyle, ‘Türkiye olarak, burada İslami finans piyasalarına diğer taraftan hem bölgemiz hem de Ortadoğu ve Yakın Avrupa’ya hizmet edecek bir finans merkezi olma yolunda, gidiyoruz ve kararlıyız.”
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin