Bakan Kurum, İmar Barışı’nda son rakamları açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, şu ana kadar İmar Barışı'na 3 milyon 780 bin vatandaşın başvurduğunu ve 1 milyar 350 milyon lira gelir elde edildiğini açıkladı.

0

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, şu ana kadar İmar Barışı’na 3 milyon 780 bin vatandaşın başvurduğunu ve 1 milyar 350 milyon lira gelir elde edildiğini açıkladı.

Bakan Kurum, ”100 Günlük İcraat Programı Basın Buluşması’nda önemli açıklamalarda bulundu.

Birinci eylemlerinin 42 kilometre uzunluğundaki Kanal İstanbul projesi olduğunu vurgulayan Kurum, “Kanalın her iki tarafında yatay mimarinin hakim olduğu 4 katı geçmeyen içinde fuar, üniversite alanlarının, sosyal donatı anlamında aklınıza gelen ne varsa bunlarında içinde barındırıldığı modern iki şehir kurma arzusundayız.” dedi.

Millet Bahçeleri…

Kurum, “örnek şehircilik” diyecekleri bir şehircilik anlayışıyla bu projeyi hayata geçirmeye çalışacaklarını dile getirerek, “Cumhurbaşkanımız büyük bir vizyon çizdi tüm şehirlerimizde millet bahçesi yapma yolunda karar aldık. Bizim de 100 günlük eylem çerçevesinde 18 ilimizde 33 millet bahçesi yapıyoruz. 22 tane millet bahçesini projelendiriyoruz.” diye konuştu.

Murat Kurum, Ordu’da meydana gelen sel felaketine ilişkin de şu değerlendirmeyi yaptı:
“Ordu’da meydana gelen sel felaketinde zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Bakanlığımıza ait arkadaşlar ekiplerimiz orada sahada gerekli çalışmaları yapıyorlar. Valimizle bende görüştüm bizzat. Bakanlık olarak üstümüze düşen neyse bu görevlerimizi zarar gören vatandaşlarımızın zarardan en az şekilde etkilenmesi için yerine getireceğiz. Cuma günü bakanlık ve bağlı kuruluşlarımızla orada olup yapılacak ne varsa hızlı bir şekilde yapma gayreti içine gireceğiz”
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin